Czarnogóra Reprezentacja Piłka Nożna

Autor: Eastnews

Czarnogóra w szoku po porażce z Armenią. Nierealne, nierzeczywiste, szokujące

2016-11-12 12:38

Wszyscy grają dla Polski. Tak można podsumować wyniki innych piątkowych spotkań w grupie E eliminacji do mistrzostw świata w Rosji. Rumunia przegrała z Polską i traci już do ekipy Adama Nawałki pięć punktów. Dania, chociaż wygrała z Kazachstanem, musi już na półmetku odrobić cztery punkty. A Czarnogóra, która wydawała się czarnym koniem, jeszcze nie pozbierała się po najnowszej klęsce. Ormianie w szokującym stylu - cytując tamtejsze media - rozbili podopiecznych Ljubisy Tumbakovicia 2:3.

"Nierealne, nierzeczywiste, szokujące. Czarnogóra straciła wszystkie punty w trzeciej minucie doliczonego czasu. Czy to możliwe? Czarnogóra przegrała mecz, w którym prowadziła 2:0 po pierwszej połowie, a mogło być nawet wyżej" - piszą dziennikarze czarnogórskiej "Vijesti" po porażce w Erywaniu. To absolutna niespodzianka. Czarnogórcy po trzech kolejkach gier byli liderem. Wydawali się najgroźniejszym rywalem biało-czerwonych w walce o bilety do Rosji. I nieoczekiwanie przegrali z Armenią, która na swoim stadionie niecały miesiąc temu została wręcz rozwalcowana przez Rumunów.

To dla Polski fenomenalna informacja. 26 marca 2017 roku zagramy z Czarnogórą na wyjeździe. Jeśli uda się podopiecznym Adama Nawałki wygrać, droga do mundialu w Rosji stanie otworem. Po pięciu spotkaniach będziemy mieli bowiem za sobą aż trzy gorące wyjazdy, a przed sobą jeszcze tylko starcia w Kopenhadze z Danią (1 września) oraz w Erywaniu z Armenią (5 października). I pozostałych przeciwników na własnym obiekcie. Mistrzostwa coraz bliżej?