SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Diego Maradona spiskował przeciwko Leo Messiemu?

Diego Maradona spiskował przeciwko Leo Messiemu?

29.03.2017, godz. 17:03
Leo Messi i Diego Maradona
Leo Messi i Diego Maradona foto: EAST NEWS

Leo Messi został dotkliwie ukarany przez FIFA za swoje zachowanie podczas eliminacyjnego meczu z Chile. Argentyńczyk obraził sędziego asystenta i za to otrzymał zakaz występu w barwach reprezentacji swojego kraju w czterech kolejnych meczach. Pojawiły się głosy, że za tak surowym werdyktem stoi Diego Maradona, który miał przekonywać Komitet Dyscyplinarny FIFA do jak najdalej idących konsekwencji.

O zgrzycie w argentyńskiej reprezentacji doniósł dziennikarz Gonza Stupenengo. Na Twitterze napisał: „Rozmawiałem z człowiekiem z FIFA i potwierdził mi, że to Maradona naciskał na dyskwalifikację sędziego”.

Takie zapewnienie mogą wywołać burzę w Argentynie. Reprezentacji się nie wiedzie i ma coraz większe kłopoty z awansem na rosyjski mundial, a gdyby tego było mało – w końcówce eliminacji nie pomoże im sam Leo Messi. Nie chce się wierzyć, by słynny Maradona maczał palce w spisku, który znacznie oddaliłby reprezentację Argentyny od mistrzostw świata. Były piłkarz przekonuje, że nie ma z tym nic wspólnego.

Kto wie jednak, czy Diego Maradona nie uważa, że problemy argentyńskiej kadry są związane właśnie z Leo Messim? Nie brakuje przecież głosów, że gwiazdor Barcelony jest jak pechowy talizman dla drużyny narodowej. Może Maradona postanowił wykorzystać sytuację i pozbyć się na kilka spotkań Messiego? Pierwszy mecz karencji piłkarza Barcy nie potoczył się jednak zgodnie z planem Maradony. „Albicelestes” ulegli Boliwii 0:2.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: