Neymar zalany krwią

Autor: East News

Drastyczne sceny w meczu Brazylia - Boliwia. Neymar zalał się krwią! [ZDJĘCIA]

2016-10-07 12:30

W pierwszej połowie meczu Brazylia - Boliwia w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji Neymar dał prawdziwy popis. Strzelił gola, zaliczył dwie asysty, a "Canarinhos" prowadzili aż 4:0. Obrońcy rywali do tego stopnia nie wiedzieli, jak go zatrzymać, że postanowili zrobić to... łokciami. Po jednym z takich zagrań skrzydłowy Barcelony zalał się krwią, a wszystko wygladało niezwykle drastycznie.

W meczu z Boliwią Neymar wręcz szalał na murawie. Już w 11. minucie otworzył wynik meczu strzelając swojego gola numer 300 w zawodowej karierze. W końcówce pierwszej połowy dołożył jeszcze dwie asysty przy trafieniach Filipe Luisa i Gabriela Jesusa, w międzyczasie bramkę zdobył też Philippe Coutinho, stąd "Canarinhos" do przerwy prowadzili aż 4:0.

W drugiej części gry nieco już zrezygnowani gracze gości zaczęli się imać wszelkich środków, byle tylko zatrzymać Neymara, ale nawet to nie przynosiło zamierzonego efektu. Sięgnęli więc po najbardziej drastyczną metodę - cios łokciem. W 65. minucie skrzydłowy Barcelony oberwał w głowę od jednego z Boliwijczyków i zalany krwią padł na ziemię. Wszystko wyglądało bardzo groźnie, ale na szczęście skończyło się jedynie na niedużym rozcięciu skóry. A za ten cios sędzia nie odgwizdał nawet faulu dla Brazylii!

Ostatecznie Brazylia pokonała Boliwię 5:0 i została wiceliderem grupy eliminacyjnej Ameryki Południowej.