Sport piłka nożna mundial 2018 El. MŚ 2018: Hiszpania zremisowała z Włochami w hicie kolejki

El. MŚ 2018: Hiszpania zremisowała z Włochami w hicie kolejki

07.10.2016, godz. 08:43
Diego Costa, Daniele De Rossi, Włochy - Hiszpania

Mecz Włochy - Hiszpania traktowany był jak hit! I słusznie, ponieważ w czwartek żadne inne spotkanie nie zapowiadało się choć w części tak ciekawie jak ta konfrontacja. "La Furia Roja" chcieli zrobić wszystko, by wziąć rewanż na Italii za porażkę w 1/8 finału Euro 2016. Udało się to tylko w części, ponieważ mecz zakończył się remisem 1:1.

Mecz Włochy - Hiszpania zapowiadał się zdecydowanie najciekawiej spośród wszystkich czwartkowych spotkań eliminacji mistrzostw świata 2018. Nie dość, że na boisko w Turynie wybiegły jedne z najlepszych reprezentacji na Starym Kontynencie, to w grę wchodziła także żądza rewanżu. Goście doskonale pamiętali niepowodzenie w 1/8 finału ostatnich mistrzostw Europy. We Francji "La Furia Roja" przystępowali do rywalizacji z pozycji faworyta, ale to Italia okazała się zwycięska. Wynik 2:0 zapewnił ekipie z Półwyspu Apenińskiego awans do ćwierćfinału.

Już od pierwszych minut czwartkowego meczu widać było, że Hiszpanie chcą zmazać plamę z francuskiego czempionatu i rzucili się na gospodarzy. Oprócz tego Andres Iniesta i spółka chcieli potwierdzić, że rozgromienie Liechtensteinu 8:0 w pierwszej kolejce eliminacji nie było dziełem przypadku i z silniejszymi też potrafią skutecznie dyktować warunki. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach dwie wyborne okazje miał Gerard Pique. Stoper FC Barcelona za pierwszym razem został jednak wyblokowany, a za drugim jego próba wpadła prosto w ręce Gianluigiego Buffona. Włosi zupełnie nie potrafili zagrozić bramce Davida de Gei i mogli cieszyć się, że pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa zaczęła się znacznie lepiej dla przyjezdnych. Duża w tym zasługa Buffona, który popełnił koszmarny błąd. Golkiper Włoch wyszedł do prostopadłego podania, ale minął się z piłką i Vitolo skierował ją do pustej bramki. Wydawało się, że mistrzom Europy z 2012 roku nic nie odbierze trzech arcyważnych punktów. Jednak w 81. minucie pan Felix Brych z Niemiec podyktował rzut karny dla gospodarzy, który skutecznie wykonał Daniele De Rossi. W końcówce to Włosi mogli przechylić na swoją stronę szalę zwycięstwa, ale ich próbom brakowało dokładności. Remis wydaje się być w miarę sprawiedliwym rezultatem. W tabeli grupy G oba zespoły mają po cztery punkty.

Włochy - Hiszpania 1:1 (0:0)
De Rossi 83 - Vitolo 55

Włochy: Buffon - Barzagli, Bonucci, Romagnoli - De Rossi - Florenzi, Montolivo (30. Bonaventura), Parolo (76. Belotti), De Sciglio - Eder, Pelle (59. Immobile)

Hiszpania: De Gea - Alba (22. Nacho), Ramos, Pique, Carvajal - Iniesta, Busquets, Koke - Silva, Costa (67. Morata), Vitolo (84. Alcantara)

Żółte kartki: Parolo, Bonaventura, Bonucci - Busquets, Vitolo, Costa, Ramos, Pique

Koniec. 1:1. Hiszpania wypuściła trzy punkty z rąk, a Włosi mają chyba rezultat na jakim im zależało. My dziękujemy już za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje portalu sport.se.pl!

87' - Do końca już bardzo mało czasu, ale Włosi poczuli krew! Immobile świetnie urwał się spod opieki w polu karnym Hiszpanii, ale jego strzał minął wzdłuż bramkę gości. Wcześniej wywalczył faul i żółtą kartkę dla Pique. Obaj stoperzy gości mają na koncie napomnienia

83' - De Gea w prawym rogu, a De Rossi pewnie w lewą stronę i w Turynie znowu mamy remis!

83' - GOOOOOOOOOOL! DE ROSSI! 1:1!

81' - Rzut karny dla Włoch! Najpierw pan Felix Brych nie był pewny tej decyzji, ale po konsultacji z asystentem wskazał na "wapno". Faulowany w polu karnym był Eder

78' - Nie mamy wiele do napisania na temat teo, co dzieje się na boisku. Hiszpanie co jakiś czas zagrażają bramce Włochów, ale nie robią tego z takim impetem jak przed strzelonym golem. Gospodarze niby próbują, ale nic z tego nie groźnego nie ma. Zrobili za to zmianę. Za Parolo wszedł Belotti, który na początku tego sezonu w barwach Torino strzelił pięć goli w pięciu meczach

73' - Hiszpania długo biła głową w mur, a Włochom wystarczał remis. Po strzeleniu gola przez gości sprawa się nieco skomplikowała. Teraz to Italia próbuje zaskoczyć przyjezdnych, ale nie jest w stanie tego zrobić

Hiszpańska myśl szkoleniowa po polsku

68' - Diego Costa uratowany przez selekcjonera. Lopetegui widział, że jego napastnik może za chwilę dostać drugą żółtą kartkę i osłabić zespół, dlatego postanowił go zmienić. Na placu gry pojawił się Morata

64' - Trochę zaczęło się wreszcie dziać. Najpierw zmiana w zespole Włochów. Immobile zastąpił Pelle, później dobra okazja gospodarzy, jednak piłka przeleciała nad bramką Hiszpanów, a na koniec kolejna żółta kartka - tym razem dla Bonaventury

Gol Vitolo:

59' - Włosi teraz muszą rzucić się do ataku. I tak też robią. Teraz to gospodarze utrzymują się przy piłce i już mogli doprowadzić do remisu. Próba Pelle była jednak nieskuteczna. Pierwsze koty za płoty... po godzinie gry...

55' - Ależ fatalny błąd Buffona! Bramkarz Włoch wychodził do prostopadłej piłki, ale się z nią minął. Tuż obok był Vitolo, który z kiksu skorzystał i skierował futbolówkę do pustej bramki!

55' - GOOOOOOOOOOL! VITOLO! 1:0 DLA HISZPANII!

50' - Zaczęło się tak ja pierwsza połowa. Hiszpanie próbują, długo rozgrywają, ale nic z tego nie mają. "La Furia Roja" są bezradni wobec żelaznej defensywy gospodarzy, którzy nie pozwalają rywalom przebić się pod bramkę Buffona. Używają do tego wszystkich metod, jak teraz Parolo, który słusznie został ukarany żółtą kartką za faul

46' - Zaczynamy drugą połowę!

Statystyki po pierwszej połowie:

Przerwa. Na razie bez bramek. Walki w tych pierwszych czterdziestu pięciu minutach było więcej niż technicznych fajerwerków. Optycznie zdecydowana przewaga po stronie Hiszpanii, ale wiadomo - Włosi mogą liczyć na jedną kontrę i tym załatwić sprawę. Jak będzie w drugiej połowie? Zostańcie z nami!

41' - Usypiali i niemal uśpili! Doskonała okazja dla Hiszpanii po dośrodkowaniu Nacho w stronę Diego Costy. Napastnik zawalił jednak sprawę, ponieważ stał na spalonym i zamiast objąć prowadzenie, to on i jego koledzy znowu muszą szukać dziur w defensywie gospodarzay

Co jak co, ale nogi nikt dzisiaj w Turynie nie odstawia!

36' - Teraz jakby Hiszpanie łapali drugi oddech. Włosi notują kolejne proste straty, ale "La Furia Roja" nie mogą tego w żaden sposób wykorzystać. Tak jakby nie za bardzo w ogóle próbowali. Po intensywnym początku mogą być nieco zmęczeni

31' - Hiszpania straciła już Albę, teraz również Włosi zmuszeni do dokonania roszady. Za kontujowanego Montolivo na placu gry pojawił się Bonaventura

28' - Po raz drugi bardzo bliski szczęścia był Pique! Piłkę zgrał do niego Ramos, ale jego strzał znowu był zbyt słaby na Buffona. Gdyby tylko trochę bardziej się skoncentrował, to Hiszpanie mogliby mieć już dwa gole przewagi...

A tutaj komplet wyników dzisiejszych spotkań na ten moment:

24' - Pechowy ten pięćdziesiąty mecz dla Jordiego Alby. Jeszcze nie minęła pierwsza połowa i już musi opuścić boisko z urazem. W jego miejsce pojawił się Nacho

23' - Jak tak dalej pójdzie, to Italia za chwilę będzie cała we łzach. Hiszpanie szukają przeróżnych sposobów, żeby dojść do strzeleckich okazji. Najnowszym pomysłem było dośrodkowanie na Gerarda Pique. Wysoki stoper doszedł do strzału głową, ale jego próbę wyblokował jeden z obrońców i piłka przeleciała tuż obok słupka

17' - Coraz cieplej robi się pod bramką gospodarzy. Najpierw David Silva minął czterech rywali, ale jego strzał odbił Buffon. Chwilę później Vitolo spróbował prostopadłego podania w kierunku Diego Costy. Napastnik próbował sięgnąć piłki na wślizgu, ale zabrakło mu kilku centymetrów

13' - Po niespełna kwadransie pierwsza klarowna okazja dla gości. Andres Iniesta dał próbkę swoich umiejętności, mijając kilku rywali. Gdy zdecydował się na strzał z piętnastu metrów część kibiców Hiszpanii już podniosło ręce w górę. Uderzenie jednak było zbyt słabe i bez problemów poradził sobie Buffon

To szczególny mecz dla Jordiego Alby, który po raz pięćdziesiąty przywdział trykot reprezentacji Hiszpanii

8' - Pierwsza szansa dla Hiszpanii z rzutu wolnego. Piłkę po prawej stronie ustawił Koke i zdecydował się na dośrodkowanie. W polu karnym Włochów trochę się zakotłowało, ale ostatecznie obrońcy wybili piłkę i Buffon wciąż bez okazji do pokazania swoich wielkich umiejętności

4' - Początek taki, jakiego wszyscy się spodziewaliśmy. Hiszpania, choć gra na wyjeździe, to utrzymuje się przy piłce, a Włosi stoją przed swoim polem karnym. "La Furia Roja" nie są w stanie przebić się przez zasieki gospodarzy i na razie mamy pat w tej walce

1' - Zaczynamy! Włosi na niebiesko-biało. Hiszpanie w strojach żółto-czerwonych

Obie drużyny dobrze zaczęły eliminacje do mundialu 2018. Włosi na wyjeździ pokonali Izrael 3:1. Hiszpanie, podrażnieni słabym występem na Euro we Francji, rozgromili na własnym terenie Liechtenstein 8:0

A dzisiaj Lopetegui posadził go tylko na ławce. Niezbadane są wyroki trenerskie...

To spotkanie będzie rewanżem za 1/8 finału Euro 2016. Wtedy to faworytami byli Hiszpanie, ale Włosi sprawili niespodziankę, pokonując obrońców tytułu z 2012 roku 2:0 i awansowali do ćwierćfinału

Witamy w relacji na żywo z meczu Włochy - Hiszpania w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2018. W Turynie zapowiadają się wielkie emocje. Bądźcie z nami!
False 2985 True 1 2016-10-06 20:30:00 True 30
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora