SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 El. MŚ 2018: Irlandia oraz Chorwacja włączyły piąty bieg w wyścigu o mundial!

El. MŚ 2018: Irlandia oraz Chorwacja włączyły piąty bieg w wyścigu o mundial!

12.11.2016, godz. 20:11
Czechy - Chorwacja
Czechy - Chorwacja foto: EAST NEWS

Niespodzianka w Wiedniu! Austria przegrała drugi mecz w eliminacjach mundialu i właściwie wyeliminowała się z walki o bilety na mundial w Rosji! Tym razem lepsi od ekipy Marcela Kollera okazali się Irlandczycy, którzy wyrastają na faworytów do awansu. W grupie I kolejny komplet punktów zgarnęli natomiast Chorwaci.

Austriacy jeszcze niedawno wymieniani byli w gronie najlepszych zespołów Starego Kontynentu. Mieli zawojować Euro 2016, a później na dobre wparować do europejskiej czołówki. Tyle że zweryfikować plany przyszło nadzwyczaj szybko. W jesiennej części eliminacji piłkarze Marcela Kollera wygrali ledwie raz. Poza tym zremisowali i zanotowali dwie porażki, w tym też tę najbardziej aktualną, z Irlandią. Dla piłkarzy z Zielonej Wyspy to tymczasem kolejny wielki sukces. I powolny wjazd na autostradę, która może dać Wyspiarzom przepustki na kolejny wielki turniej.

Austria - Irlandia 0:1

Gruzja - Mołdawia 1:1

W grupie I kolejny triumf zanotowali natomiast Chorwaci. Bodaj najwięksi przegrani Euro 2016 na swoim stadionie pokonali... rewelację francuskiego championatu, zespół Islandii. Bohaterem spotkania został Marcelo Brozović. Autor obu bramek dla "Hrvatskiej".

Chorwacja - Islandia 2:0

Turcja - Kosowo 2:0

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: