SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 El. MŚ 2018: Komplet piątkowych wyników. Piłkarz Legii zaszokował Stade de France

El. MŚ 2018: Komplet piątkowych wyników. Piłkarz Legii zaszokował Stade de France

08.10.2016, godz. 10:51
Michaił Aleksandrow na lotnisku Okęcie w Warszawie
Michaił Aleksandrow na lotnisku Okęcie w Warszawie foto: Super Express

Michaił Aleksandrow na kilka minut uciszył Stade de France, Holandia powoli wraca do europejskiej czołówki, istnieje życie w Szwecji bez Zlatana aIbrahimovicia, a Wyspy Owcze wypunktowały Łotyszy i są wiceliderem grupy. Co jeszcze działo się w piątkowych spotkaniach eliminacji mistrzostw świata? Sprawdź! Oto krótki przegląd!

Bułgaria prowadząca na Stade de France. Co starszym kibicom Trójkolorowych przypomnieć się mogły eliminacje mundialu w USA. W 1993 roku Francuzi przegrali dwa ostatnie mecze kampanii kwalifikacyjnej i nie polecieli za ocean, a turniej i popisy Brazylijczyka Romario obejrzeli w telewizji. Tym razem sensacji jednak nie było. Michaił Aleksandrow najpierw oszalał na skrzydle, ośmieszył Bacary'ego Sagnę, wywalczył jedenastkę, samodzielnie pokonał Hugo Llorisa strzałem z wapna, ale później na murawie rządzili już gospodarze. Dwa trafienia zaliczył na swoim koncie Kevin Gameiro, snajper Atletico Madryt, zarazem jeden z największych nieobecnych podczas Euro 2016.

Do gry wracają też Holendrzy, którzy pokonali Bułgarów 4:1. Łeb w łeb z potęgami idą również, przynajmniej na razie, Szwedzi. Bez Zlatana Ibrahimovicia, Trzy Korony szczęśliwie pokonały Luksemburg 1:0.

Szwajcaria wciąż bezbłędna w kwalifikacjach. Helweci dopiero w ostatnich sekundach wyszarpali trzy punkty w Budapeszcie przeciwko Węgrom. Madziarom nie pomogły nawet dwa trafienia Adama Szalaia. O triumfie gości przesądził Valentin Stocker. Szwajcarzy po dwóch kolejkach mają komplet "oczek", a co najważniejsze, za sobą już spotkania z finalistami Euro 2016. Szykuje się pewny awans na mundial?

O ile zupełnie nie oszaleją zawodnicy z Wysp Owczych. Po remisie z Węgrami, tym razem wyspiarze rozbili Łotyszy 2:0. Na wyjeździe! Po dwóch seriach gier dotychczasowy kopciuszek jest wiceliderem grupy. Przed Portugalczykami, którzy rozstrzelali Andorę.

Nie było też sensacji w grupie H, o ile w ten sposób nie potraktować rozstrzelania Bośniaków w Belgii. Obudzili się natomiast Grecy, którzy po koszmarnych eliminacjach do Euro 2016, teraz mają komplet punktów i zaczynają naciskać na bardziej utytułowanych Belgów.

Komplet piątkowych wyników eliminacji Euro 2016:

Grupa A

Francja - Bułgaria 4:1
Holandia - Białoruś 4:1
Luksemburg - Szwecja 0:1

Grupa B

Węgry - Szwajcaria 2:3
Łotwa - Wyspy Owcze 0:2
Portugalia - Andora 6:0

Grupa H

Belgia - Bośnia i Herzegowina 4:0
Estonia - Gibraltar 4:0
Grecja - Cypr 2:0

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: