SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna mundial 2018 El. MŚ 2018: Kontuzjowany Maciej Rybus opuścił zgrupowanie i wrócił do Francji

El. MŚ 2018: Kontuzjowany Maciej Rybus opuścił zgrupowanie i wrócił do Francji

09.11.2016, godz. 08:57
Maciej Rybus, reprezentacja Polski
foto: EAST NEWS

Maciej Rybus na zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczem z Rumunią przyleciał jedynie na konsultacje z lekarzem kadry Jackiem Jaroszewskim, ale wciąż tliła się iskierka nadziei, że zdoła wystąpić w piątkowym spotkaniu. Kontuzjowane kolano jednak mu na to nie pozwoli i 27-latek wrócił już do Francji.

Rybus naciągnął więzadło w kolanie, ale i tak zjawił się na zgrupowaniu reprezentacji przed piątkowym meczem eliminacji do mistrzostw świata w Rosji. Chciał, by zbadał go Jacek Jaroszewski, lekarz naszej kadry. Choć od początku było bardzo wątpliwe, że 27-latek nie zagra z Rumunią, to do oficjalnego potwierdzenia urazu wciąż tliła się iskierka nadziei na jego występ.

Teraz jednak wszystko jest już jasne. Obrońca Olympique Lyon na sto procent nie będzie zdolny do gry w piątek, bo z powodu kontuzji czeka go przynajmniej tygodniowa przerwa w treningach. W związku z tym Rybus opuścił już zgrupowanie i wrócił do Francji.

- Nie było szans, żebym zagrał przeciwko Rumunii. Urazu doznałem w meczu Ligi Mistrzów z Juventusem, po konsultacji z doktorem i selekcjonerem uznaliśmy, że mam się leczyć w klubie. To zresztą było przesądzone niemal od początku - Przyznał Rybus.

Jego nieobecność nie powinna być jednak dużą stratą. Na pozycji lewego obrońcy może wystąpić też przecież Artur Jędrzejczyk, który dobrze spisywał się tam podczas Euro 2016 we Francji czy też w eliminacyjnym starciu z Danią.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: