SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna mundial 2018 El. MŚ 2018: Polska - Dania. Liczy się TYLKO ZWYCIĘSTWO [ZDJĘCIA]

El. MŚ 2018: Polska - Dania. Liczy się TYLKO ZWYCIĘSTWO [ZDJĘCIA]

08.10.2016, godz. 09:17
Reprezentacja Polski
foto:

To jeden z najważniejszych meczów reprezentacji Polski w eliminacjach do MŚ 2018. Trzy punkty zdobyte w sobotę z Danią pozwolą zapomnieć o wpadce z Kazachstanem (remis 2:2). Porażka może zepsuć tak długo budowaną atmosferę w drużynie. Dlatego, panowie piłkarze, dziś liczy się tylko zwycięstwo!

W meczu z Danią kolejną szansę w reprezentacji prawdopodobnie dostanie Piotr Zieliński (22 l.). Pomocnik Napoli błyszczy w Serie A, ale w reprezentacji jego gra nie przekonuje. Był chyba jedynym przegranym Euro 2016 - po fatalnym występie w meczu z Ukrainą (1:0) murawy już nie "powąchał". Selekcjoner Adam Nawałka (59 l.) wierzy jednak w utalentowanego gracza i znów da mu szansę.

- Chciałbym zapomnieć o meczu z Ukrainą. Nie grałem w nim tak, jak bym sobie życzył. Wyciągnąłem już wnioski, teraz patrzę w przyszłość. Teraz liczą się tylko Dania i Armenia - powiedział Zieliński.

Szef banku informacji reprezentacji Polski Hubert Małowiejski dokładnie rozpracował Danię. I zapewnia, że kadra jest przygotowana na każdy rozwój wypadków w meczu.

- Szanujemy Danię, bo to bardzo dobrze zorganizowana drużyna, która potrafi skutecznie atakować: w ostatnich czterech meczach strzeliła dwanaście goli. Mistrz Danii dobrze radzi sobie w Lidze Mistrzów, a przecież właśnie z FC Kopenhaga przyleci do nas pięciu zawodników - podkreśla Małowiejski.

autor: Przemysław Ofiara zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: