Cristiano Ronaldo, Portugalia

Autor: East News

El. MŚ 2018: Portugalia i Belgia ROZSTRZELAŁY przeciwników [WIDEO]

2016-10-11 12:30

Za nami kolejny dzień zmagań w eliminacjach do mistrzostw świata 2018, a po trzy punkty sięgali faworyci, jak m.in. Szwajcaria, Francja czy Szwecja. Prawdziwe strzelaniny urządzili sobie jednak Belgia i Portugalia, bo jedni i drudzy rozgromili swoich rywali po 6:0. Było co oglądać!

Belgia przez eliminacje idzie póki co jak burza. Nie ma może zbyt trudnej grupy, bo jej najgroźniejszym rywalem jest słabo grająca w ostatnich miesiącach Grecja, ale dorobek podopiecznych Roberto Martineza i tak może robić duże wrażenie. Trzy mecze, dziewięć punktów, trzynaście goli strzelonych i żadnego straconego. A w ostatniej kolejce "Czerwone Diabły" urządziły sobie prawdziwą strzelaninę. Chociaż rywal też temu sprzyjał, bo mowa o Gibraltarze. Już w 7. sekundzie spotkania goście wyszli na prowadzenie za sprawą Christiana Benteke, który tym samym został najszybszym strzelcem bramki w historii kwalifikacji do mundiali. Później zaliczył jeszcze dwa trafienia i mecz skończył z hat trickiem, a swoje trzy grosze dołożyli też Axel Witsel, Dries Mertens i Eden Hazard. Ostatecznie skończyło się 6:0, a to i tak był dość niski wymiar kary.

Postrzelali też mistrzowie Europy z Portugalii, którzy na wyjeździe grali z małą rewelacją tych eliminacji. Wyspy Owcze, bo o nich mowa, w pierwszych dwóch kolejkach ugrały aż cztery punkty i były na drugim miejscu w grupie tuż za Szwajcarią. Przeciwko Cristiano Ronaldo i spółce byli jednak skazywani na porażkę, choć to nie gwiazdor Realu Madryt ich pogrążył. Trzy gole jeszcze w pierwszej połowie meczu zdobył młody i utalentowany napastnik FC Porto Andre Silva. W drugiej połowie strzelali jeszcze Ronaldo, Joao Moutinho i Joao Cancelo i ostatecznie mistrzowie Europy wygrali w takim samym stosunku co Belgowie, czyli 6:0. To jednak nie dało im pierwszego miejsca w grupie, bo liderem z kompletem punktów jest Szwajcaria (Portugalia przegrała swój mecz z "Helwetami" 0:2).