Sport piłka nożna mundial 2018 El. MŚ 2018. Rumunia - Polska 0:3. Jesteśmy na pierwszym miejscu w grupie!

El. MŚ 2018. Rumunia - Polska 0:3. Jesteśmy na pierwszym miejscu w grupie!

11.11.2016, godz. 23:01
Rumunia - Polska 0:3

Rumunia - Polska 0:3 w meczu 4. kolejki eliminacji do MŚ 2018! Po słabszych występach i głośnej aferze alkoholowej podopieczni Adama Nawałki odpowiedzieli najlepiej, jak mogli - kapitalną postawą na boisku w Bukareszcie. Sprawili, że gospodarze nie istnieli! Dzięki tej wygranej biało-czerwoni wskoczyli na pierwsze miejsce w grupie.

Adam Nawałka odważnie zapowiadał na konferencjach prasowych, że to będzie najlepszy mecz Polaków w tych eliminacjach. Widać, że nie żartował - nasi kadrowicze koncertowo zabawili się z Rumunami w Bukareszcie! Od pierwszej minuty weszli na najwyższe obroty i nie dość, że grali swoje, to jeszcze nie dali się prowokować rywalom. Szybko przyszła magiczna chwila Polaków. 11 listopada, w 11. minucie, do siatki trafił piłkarz z numerem 11 na plecach - Kamil Grosicki! Jak wielki Leo Messi mijał kolejnych rywali jak tyczki slalomowe, a na koniec posłał bombę nie do obrony!

Po przerwie emocji nie brakowało pod naszą bramką, ale nie z piłkarskich powodów. Przez kilka minut leżał na murawie Robert Lewandowski, obok którego wybuchła petarda hukowa rzucona z trybun. To chyba mocno podrażniło naszego kapitana, gdyż w końcówce spotkania dobił Rumunów! Jego dwa gole załatwiły sprawę trzech punktów.

Jak wygląda nasza sytuacja w grupie E? Dowiecie się TUTAJ.

Rumunia - Polska 0:3 (0:1)
Grosicki 11, Lewandowski 83, 90 (k)

Rumunia: Tatarusanu - Benzar, Chiriches, Grigore, Tosca - Marin, Hoban (46. Prepelita), Popa (46. Andone), Stanciu (82. Keseru), Chipciu - Stancu

Polska: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Krychowiak, Linetty (71. Mączyński), Grosicki (89. Peszko), Zieliński (81. Teodorczyk) - Lewandowski

Żółte kartki: Benzar, Sapunaru, Andone

KONIEC! Pewnie wygraliśmy z Rumunią 3:0 i jesteśmy liderem grupy!

95' - Była okazja na hat-trick dla Lewandowskiego, ale nasz kapitan odpuścił bieg z piłką. Nie chce ryzykować kontuzji.

93' - Sędzia doliczył sześć minut.

90' - 3:0!!! PEWNY STRZAŁ LEWANDOWSKIEGO! Po zawodach!

KARNY DLA POLSKI! Faulowany Lewandowski!

89' - Ostatnia zmiana w naszej drużynie. Za świetnego Grosickiego wchodzi równie szybki Peszko.

87' - Rumuni są już na deskach, kompletnie załamani. My szukamy trzeciej bramki! Przed chwilą blisko był Piszczek.

Zrobił to jak PROFESOR!

Poszedł w stylu "Grosika"! Biegł do lewej strony, gubił kolejnych obrońców, a na koniec wpakował piłkę do siatki po strzale lewą nogą!

83' - 2:0 POLSKA! LEWANDOOOOOOOOOOWSKI!!!

82' - Chwilę później ostatnią zmianę przeprowadził trener Rumunów. Stanciu ustąpił miejsce Keseru.

81' - Druga zmiana Nawałki. Gramy na dwójkę napastników. Teodorczyk zmienił Zielińskiego.

80' - Andone wreszcie dostał żółtą kartkę. Brutalnie stanął na nogę "Lewego". To mogła być nawet "czerwień"!

78' - Rumuni próbują już strzałów rozpaczy. Prepelita huknął z 40. metrów. Chyba nie musimy dodawać, jak zakończyła się ta słaba próba?

76' - Grosicki pokusił się na drugiego gola. Nie chciał szukać partnerów, a szkoda. Jego strzał łatwo obronił Tatarusanu.

74' - A Lewandowski znów dostał w głowę i znów obrońcy się upiekło. Nie było nawet faulu!

71' - Pierwsza zmiana w naszej drużynie. Mączyński w miejsce Linettego.

69' - Co ciekawe, ukarany "żółtkiem" został Sapunaru, który siedzi na ławce...

66' - Andone z pełną premedytacją faulował Glika, ale nie dostał żółtej kartki. O co tu chodzi? Sędzia musi w takiej sytuacji ukarać piłkarza!

64' - Na szczęście na naszych piłkarzy ta sytuacja zupełnie nie wpłynęła i wciąż dobrze grają. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że to zdarzenie nam pomogło, gdyż wybiło z rytmu gospodarzy.

62' - Szkoda, że musimy się zajmować chamskimi wybrykami, a nie grą w piłkę. Miejmy nadzieję, że kibice wreszcie się uspokoją.

60' - GRA WZNOWIONA. Lewandowski już się pozbierał po tym, jak petarda wybuchła mu w twarz. Wszystko jest OK.

Tak wyglądało całe zdarzenie:

Lewandowski już podniósł się z murawy, ale nadal narzeka na ból :/

Inaczej ich nazwać nie można.

CO SIĘ DZIEJE! Lewandowski dostał racą w głowę! Leży na murawie...

55' - Ależ Lewandowski przymierzył z rzutu wolnego - zabrakło centymetrów!

53' - Wreszcie sędzia pokazał żółtą kartkę. Grosicki już urywał się z kontrą, więc Benzar musiał go faulować. Rumun słusznie ukarany za brutalne zagranie.

50' - I trzeba przyznać, że zmiennicy natychmiast odmienili grę gospodarzy, którzy wściekle rzucili się do odrabiania strat. Nasza obrona ma teraz mnóstwo roboty. Trzeba szybko to uspokoić!

Rumunii wyszli bardzo ofensywnie na drugie 45 minut. Już dwie zmiany w ekipie gospodarzy. Andone zmienił Popę, a Prepelita Hobana.

46' - Druga część meczu rozpoczęta.

Nasz bokser też w życiowej formie na Twitterze :)

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Bardzo spokojnie prowadzimy 1:0 - nasi rywale nawet przez moment nie zagrozili bramce Fabiańskiego! Oby ten obraz gry nie uległ zmianie w drugiej połowie.

44' - Gramy dalej i już Grosicki popędził na bramkę Rumunów! Koledzy za nim nie nadążają :)

No i jest to, czego się obawialiśmy... Mecz przerwany. Race wylądowały na murawie.

41' - Dopiero w końcówce pierwszej połowy obudzili się Rumuni i przez dłuższy okres są na naszej części boiska. Obyśmy nie stracili gola do szatni.

38' - Ależ sytuację miał Błaszczykowski! Świetnie znalazł go podaniem w polu karnym Lewandowski, ale nasz skrzydłowy poślizgnął się przy strzale i piłka nie poleciała z odpowiednia mocą. Mogło być 2:0!

35' - Nasz kapitan w każdym meczu jest niemiłosiernie kopany przez obrońców. Dziś jest podobnie. A sędzia jakby patrzył w inną stronę.

33' - Fabiański! Ależ nas uratował w trudnej sytuacji! Dośrodkowanie leciało za jego plecy, na zamknięciu akcji był Rumun, ale nasz bramkarz zdołał sięgnąć piłkę!

31' - Dziwnie prowadzi te zawody sędzia główny. Obie strony mnóstwo faulują, a jeszcze żaden piłkarz nie obejrzał żółtej kartki. Takie podejście może się źle skończyć...

29' - Na nic nie pozwalamy Rumunom. Gdy przejmą piłkę, natychmiast stosujemy pressing. Rywal ma na sobie dwóch Polaków i jest bez szans na skuteczne rozegranie. Oby tak dalej!

Oby kibole nie popsuli tego meczu...

26' - Pierwszy kontakt z piłką zaliczył Fabiański. Pewnie złapał dośrodkowanie Stancu. Ważne, żeby nasz bramkarz zachował koncentrację. Będzie miał mało pracy, ale w tych kluczowych momentach musi się wykazać.

23' - Praktycznie nie schodzimy z połówki Rumunów, którzy rozpaczliwie bronią się przed utratą drugiej bramki. Na razie więcej akcji ze strony gospodarzy jest... na trybunach. Race poszły w ruch.

20' - Lewandowski nie popisał się z rzutu wolnego. Chyba sam nie wiedział, czy chce strzelać czy też wrzucać w pole karne. Trafił w mur.

18' - Rewelacyjnie grają w destrukcji nasi pomocnicy. Obrona nie ma wiele roboty, bo już w drugiej linii odzyskujemy piłkę!

15' - Po strzeleniu gola nie cofnęliśmy się - dalej gramy do przodu i szukamy wyższego prowadzenia. To musi się podobać! Rumuni są bezradni.

Nie, to nie Messi - to TURBOGROSIK!

"Grosik" włączył turbodoładowanie! Mijał kolejnych rywali jak tyczki slalomowe, a na koniec posłał bombę nie do obrony!

12' - GOOOOOOOOOOL! 1:0 POLSKA!!! CO ZA AKCJA GROSICKIEGO!

10' - Po chaotycznym początku opanowaliśmy sytuację na boisku. Szanujemy piłkę, cierpliwie wymieniamy ją w drugiej linii i szukamy luk w obronie gospodarzy. Na razie takich nie ma.

8' - Pokazał się po raz pierwszy Robert Lewandowski. Oddał bardzo mocny strzał, ale z kiepsko przygotowanej pozycji. Nie mógł zaskoczyć bramkarza. Piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

6' - Na razie przyjęliśmy warunki gry Rumunów, czyli "na chaos". Sporo przepychanek i niedokładnych podań, a mało płynnych akcji z naszej strony.

3' - Pierwsze zagrożenie wyczyszczone przez naszą obronę, która wreszcie gra w podstawowym zestawieniu. To duża ulga dla Fabiańskiego, który ostatnio miał pełne ręce roboty.

1' - GRAMY!

Niezła kartoniada gospodarzy:

Hymny za nami. Szybka prezentacja składów i zaczynamy.

Gorąca atmosfera na stadionie w Bukareszcie! Piłkarze właśnie wchodzą na murawę. Za 5 minut początek meczu!

O godz. 18:00 został rozegrany pierwszy mecz 4. kolejki naszej grupy. Czarnogóra, która prowadzi i ma tyle samo punktów co Polska, przegrała w Armenii 2:3! Do przeskoczenia lidera wystarczy nam zaledwie remis.

Druga linia będzie kluczem do zwycięstwa. Jeśli uda się przejąć środek pola - co nie będzie łatwe, gdyż gramy na wyjeździe - stworzymy sobie kilka dogodnych sytuacji. Lewandowski już będzie wiedział, co ma zrobić z piłką :)

Czy prezes Legii Warszawa trafi z wynikiem? Taki rezultat dałby nam spokojne prowadzenie w grupie.

Zagramy dziś w czerwonych strojach. Kapitanem oczywiście "Lewy"!

Nawałka zrezygnował z ustawienia, które testował w poprzednim meczu z Armenią. Łukasz Teodorczyk zasiadł na ławce rezerwowych, a osamotnionego Lewandowskiego będzie wspierać mocniejsza pomoc z szybkimi skrzydłami. Miejmy nadzieję, że ten wariant sprawdzi się w Bukareszcie.

Natomiast na taki skład postawił selekcjoner Adam Nawałka. Dziś zagramy z jednym wysuniętym napastnikiem:

Zaczynamy od składów. Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka gospodarzy, czyli Rumunów:

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 4. kolejki eliminacji MŚ 2018 Rumunia - Polska!
False 3015 True 1 2016-11-11 20:15:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora