SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 El. MŚ 2018: Rywale zagrają z Polską bez największego gwiazdora? Klub boi się o jego zdrowie

El. MŚ 2018: Rywale zagrają z Polską bez największego gwiazdora? Klub boi się o jego zdrowie

03.10.2016, godz. 22:11
Henrikh Mkhitaryan, Manchester United
foto: EAST NEWS

Henrikh Mkhitaryan jest niewątpliwie największą gwiazdą reprezentacji Armenii, ale niewykluczone, że w najbliższych meczach eliminacji do mistrzostw świata w Rosji ta będzie musiała sobie radzić bez niego. A zabiega o to... Manchester United, który boi się o zdrowie swojego skrzydłowego. Czy 27-latek zagra z Polską?

Mecz Polska - Armenia już 11 października, a wciąż nie wiadomo, czy wystąpi w nim największa gwiazda naszych rywali - Henrikh Mkhitaryan. Zawodnik Manchesteru United był ostatnio kontuzjowany i nie grał w niedzielnym spotkaniu Premier League przeciwko Stoke, ale i tak dostał powołanie na zgrupowanie kadry. "Czerwone Diabły" boją się jednak o zdrowie swojego zawodnika i wystosowały do ormiańskiej federacji prośbę, by Mkhitaryan nie zagrał w najbliższych spotkaniach reprezentacji.

- Henrich wciąż przechodzi rehabilitację po kontuzji mięśnia w lewym udzie. Biorąc to pod uwagę, bylibyśmy wdzięczni, jeśli udałoby się zwolnić zawodnika z nadchodzącego zgrupowania i meczów eliminacji mistrzostw świata, by mógł dokończyć rehabilitację w Manchesterze - takie oświadczenie wystosował szef sztabu medycznego Manchesteru Steve McNally.

Jeśli prośba zostanie przyjęta, dla Polaków będzie to bardzo dobra wiadomość. Co prawda "biało-czerwoni" i tak są zdecydowanym faworytem meczu z Armenią, ale brak kapitana i najlepszego piłkarza w zespole rywali będzie dodatkowym pozytywem przed starciem na Stadionie Narodowym.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: