SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 El. MŚ 2018. Strajk zatrzymał polskich kadrowiczów

El. MŚ 2018. Strajk zatrzymał polskich kadrowiczów

21.03.2017, godz. 08:43
Piotr Zieliński
Piotr Zieliński zagra jednak w AC Milan? foto: EAST NEWS

W poniedziałek 20 marca piłkarze reprezentacji Polski rozpoczęli zgrupowanie przed meczem eliminacji MŚ 2018 z Czarnogórą. Przez cały dzień zjeżdżali się do hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie. Niestety, dwóch kadrowiczów zaliczyło spore opóźnienie. Przez strajk utknęli na lotnisku.

Jak podaje portal sport.pl, Piotr Zieliński z Napoli i Łukasz Skorupski z Empoli mieli sporego pecha. Przed południem planowali opuścić Włochy, ale ich samoloty nie wyleciały o czasie. Wszystko przez ogólnokrajowy strajk pracowników lotniska, przez który odwołano kilkaset lotów. Niektórym kadrowiczom z Serie A, jak chociażby Bartoszowi Bereszyńskiemu, udało się uniknąć większych problemów, natomiast Zieliński i Skorupski dotarli do Warszawy dopiero w nocy.

Obaj ci piłkarze są ważnymi elementami układanki selekcjonera Adama Nawałki. Pomocnik Napoli zapewne rozpocznie mecz z Czarnogórą w pierwszym składzie i będzie odpowiedzialny za napędzanie ataków naszego zespołu. Od niego zależeć będzie ofensywne oblicze biało-czerwonych.

Bramkarz Empoli jest na racie trzeci w hierarchii (za Łukaszem Fabiańskim i Wojciechem Szczęsnym), ale to może się niedługo zmienić. Skorupski gra sezon życia. Jest jednym z najlepszych bramkarzy włoskiej Serie A. Za swoje występy zbiera rewelacyjne recenzje. Nawet Juventus poważnie myśli o Polaku. 25-latek miałby zastąpić legendarnego Gianluigiego Buffona!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: