SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 El. MŚ 2018: Tu zagramy z Rumunią. Stadion prawie jak PGE Narodowy! [ZDJĘCIA]

El. MŚ 2018: Tu zagramy z Rumunią. Stadion prawie jak PGE Narodowy! [ZDJĘCIA]

07.11.2016, godz. 20:35
Arena Narodowa w Bukareszcie
foto:

11 listopada reprezentacja Polski zagra niezwykle ważny wyjazdowy mecz z Rumunią w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2018 w Rosji. Nie będzie to spotkanie łatwe, ale biało-czerwonym sprzyjać może... obiekt piątkowych zmagań, czyli Arena Narodowa w Bukareszcie, która do złudzenia przypomina PGE Narodowy w Warszawie!

Arena Narodowa w Bukareszcie to na codzień stadion, na którym swoje mecze rozgrywają Steaua Bukareszt i Rapid Bukareszt. W terminach FIFA odbywają się na nim także spotkania reprezentacji Rumunii i tak będzie w piątek 11 listopada. Obiekt został oddany do użytku w 2011 roku i jest pierwszym w kraju stadioniem pięciogwiazdkowym.

W 2012 roku odbył się na nim finał Ligi Europy pomiędzy Atletico Madryt i Athletikiem Bilbao, który "Los Colchoneros" wygrali 3:0. Na trybunach pomieścić się może niewiele ponad 55 tysięcy widzów i należy się spodziewać, że spotkanie z Polską obejrzy komplet publiczności. Biało-czerwoni mogą się jednak przez moment poczuć jak u siebie, bowiem Arena Narodowa do złudzenia przypomina PGE Narodowy - zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Co ciekawe bliźniaczo podobne były też dawne stadiony w Bukareszcie i Warszawie, w których miejscu postawiono te dużo nowocześniejsze.

(po lewej dawny stadion narodowy w Bukareszcie, po prawej Stadion Dziesięciolecia w Warszawie)

To jednak nie koniec polskich akcentów związanych z rumuńską Areną Narodową. Jak się okazuje krzesełka, które znajdują się na stadionie, zostały wyprodukowane i dostarczone przez polską firmę Forum Seating.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: