Ciro Immobile, reprezentacja Włoch

Autor: Eastnews

El. MŚ 2018: Włochy są niepokonane od 53 meczów!

2016-10-10 13:05

W niedzielę Włosi rzutem na taśmę wygrali w Macedonii mecz eliminacji mistrzostw świata 2018. Arcyważne trzy punkty ekipie z Półwyspu Apenińskiego zapewnił Ciro Immobile w doliczonym czasie gry. Tym samym reprezentacja ta przedłużyła serię spotkań bez porażki w eliminacjach mistrzostw świata i Europy do pięćdziesięciu trzech!

Ostatni raz reprezentacja Włoch w jakichkolwiek eliminacjach przegrała we wrześniu 2006 roku z Francją 1:3. Od tego czasu drużyna ta nie schodzi z boiska jako pokonana w spotkaniach takiej rangi. Rozegrała w tym okresie aż pięćdziesiąt trzy mecze. Wygrała trzydzieści dziewięć z nich, a czternastokrotnie opuszczała boisko dzieląc się punktami z przeciwnikami. W obecnych eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji Włosi wygrali dwa razy i raz zremisowali.

W niedzielę byli bliscy straty kolejnych dwóch punktów. W Macedonii mieli nadspodziewanie dużo kłopotów. Choć w pierwszej połowie objęli prowadzenie, to kwadrans po przerwie przegrywali już 1:2. Na piętnaście minut przed końcem wyrównał Ciro Immobile. Napastnik ten został bohaterem kraju w doliczonym czasie gry, gdy przesądził o zwycięstwie 3:2.

Macedonia - Włochy 2:3 (0:1)
Bramki: Nestorovski 57, Hasani 59 - Belotti 24, Immobile 75, 90

Macedonia: Bogatinov - Ristovski, Mojsov, Sikov, Ristevski, Zuta (46. Ibraimi) - Hasani (83. Trajcevski), Spirovski, Alioski - Pandev, Nestorovski (68. Petrovikj)

Włochy: Buffon - Candreva, Barzagli, Bonucci, Romagnoli, De Sciglio - Bernardeschi (64. Sansone), Verratti, Bonaventura (64. Parolo) - Belotti (84. Eder), Immobile

Żółte kartki: Alioski, Spirovski, Ibraimi, Petrovikj - Parolo