SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Kamil Wilczek: Nie zaskoczyło mnie powołanie na Kazachstan

Kamil Wilczek: Nie zaskoczyło mnie powołanie na Kazachstan

02.09.2016, godz. 08:07
Kamil Wilczek
foto:

Dla Kamila Wilczka (28 l.) to drugie podejście do reprezentacji. Ponad rok temu przyjechał po naukę na zgrupowanie przed eliminacyjnymi meczami do Euro 2016 z Niemcami i Gibraltarem. W 12 miesięcy jego sytuacja diametralnie się zmieniła. Po nieudanej przygodzie we włoskim Carpi podpisał kontrakt z duńskim Broendby, gdzie odzyskał skuteczność i został ulubieńcem kibiców.

"Super Express": - Miałeś wcześniej sygnały, że możesz zostać powołany?

Kamil Wilczek: - Tak. Rok temu pierwszy raz przyjechałem na zgrupowanie i od tego czasu byłem w stałym kontakcie ze sztabem. Trenerzy cały czas monitorowali moją formę, a tuż przed powołaniem odwiedził mnie w Danii trener Bogdan Zając. To powołanie mnie nie zaskoczyło.

- Miałeś prawo nie być zaskoczony, bo w Broendby strzelasz jak na zawołanie (w sześciu meczach tego sezonu cztery bramki - red.).

- Moje statystyki wyglądają dobrze, a dla napastnika to bardzo ważne. Dla mnie najważniejsze jest to, że w Danii zyskałem spokój. Zostałem dobrze przyjęty, wszystko jest zorganizowane na wysokim poziomie, mam czystą głowę i skupiam się wyłącznie na piłce. To później przekłada się na boisko. Dzięki temu moja dyspozycja z dnia na dzień jest coraz lepsza.

- Po transferze z Piasta Gliwice do włoskiego Carpi tak różowo nie było...

- We Włoszech nie potoczyło się tak, jakbym sobie tego życzył. Musiałem coś zmienić, dlatego odszedłem. Czas pokazał, że to była bardzo dobra decyzja. Trafiłem do klubu z tradycjami, kibicami i długoterminową wizją rozwoju. W Broendby nie ma improwizacji, są za to konkretne plany i cele na przyszłość.

Źródło: Super Express TV
autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: