SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Katar straci mundial? Kraje arabskie domagają się zmiany gospodarza mistrzostw w 2022 roku

Katar straci mundial? Kraje arabskie domagają się zmiany gospodarza mistrzostw w 2022 roku

16.07.2017, godz. 14:18
FIFA
FIFA foto: EAST NEWS

Agencja "Reuters" zacytowała wypowiedź Gianniego Infantino, który potwierdził, że sześć krajów arabskich wystosowało do FIFA prośbę o zmianę gospodarza mistrzostw świata w 2022 roku. Powodem jest polityka państwa katarskiego, która według petentów, wspiera działania grup terrorystycznych.

Arabia Saudyjska, Jemen, Mauretania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn i Egipt zerwały w zeszłym miesiącu kontakty z Katarem. Oskarżają tamtejsze władze o wspieranie ugrupowań terrorystycznych. Z tego powodu napisały do FIFA prośbę o zmianę gospodarza mundialu w 2022 roku. Powołały się na artykuł 85, który mówi, że "w nagłym wypadku możliwa jest zmiana gospodarza".

- Kraje ostrzegły federację FIFA, że istnieje ryzyko związane z zagrożeniem bezpieczeństwa kibiców i piłkarzy, w kraju, który według nich jest oddanym ośrodkiem terroryzmu - powiedział Infantino szwajcarskiemu portalowi The Local.

Szef FIFA poinformował także, że federacja jest w stałym kontakcie z państwem-gospodarzem, a także bada ewentualne zagrożenia, związane z organizacją mundialu w Katarze.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: