SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna mundial 2018 Kazachstan - Polska. Odważna deklaracja trenera Kazachów: Chcemy wygrać w Astanie

Kazachstan - Polska. Odważna deklaracja trenera Kazachów: Chcemy wygrać w Astanie

03.09.2016, godz. 18:51
Kupują Krychowiaka w promocji za 120 milionów
Grzegorz Krychowiak foto: Super Express

To się nazywa wiara w swoich piłkarzy! Trener Kazachstanu, Talgat Bajsufinow, na konferencji przedmeczowej jasno określił cele gospodarzy przed niedzielnym meczem z Polską. - Chcemy wygrać - stwierdził. Brzmi tym odważniej, że jego zawodnicy niedawno oberwali od Kirgistanu.

- Do niedawnego meczu z Kirgistanem niemal w ogóle się nie przygotowywaliśmy, przegraliśmy, ale wynik był gorszy niż gra. Przeciwko Polsce będzie lepiej - wytłumaczył Kazach niepowodzenie swojego zespołu. Niepowodzenie tym boleśniejsze, że Kirgistan to zespół z drugiej setki rankingu FIFA, który pierwszy oficjalny mecz rozegrał dopiero w 1992 roku. Po upadku ZSRR. Niestety, do tej pory żadnych sukcesów nie zanotował.

- Chcemy wygrać z Polakami. Liczymy na wsparcie naszych kibiców - dodał chwilę później Kazach. Tu już był odważniejszy. Stadion w Astanie, tak krytykowany przez polski sztab? - Nasz obiekt to jeden z piękniejszych i najbardziej nowoczesnych stadionów w tym regionie. To nasz dom. Jeśli chodzi o murawę, to jest najlepsza w Kazachstanie. Zespół Polaków, ćwierćfinalista Euro 2016? - Wszyscy widzieliśmy ten zespół na Euro, wiemy, jak jest silny, jak dobrze potrafi grać w piłkę. Różnica piłkarskich umiejętności? - Moi zawodnicy znają Polaków z telewizji. Szanujemy polski zespół, ale mam nadzieję na niespodziankę. Plan na niedzielne spotkanie? - Na nic nie będziemy czekać. Nadszedł czas, by to drużyna zaczęła wreszcie wygrywać. Takie jest moje przesłanie do kibiców, wynik 0:0 mnie nie interesuje.

W skrócie: odwaga, odwaga, odwaga. Tylko czy gość poza konferencjami prasowymi, umie również faktycznie zaskoczyć zespół przeciwnika?

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: