SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Leo Messi nie odwoła się od kary. Nie chce tłumaczyć się przed FIFA!

Leo Messi nie odwoła się od kary. Nie chce tłumaczyć się przed FIFA!

17.04.2017, godz. 15:16
Lionel Messi
Lionel Messi foto: EAST NEWS

Po meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 w Rosji przeciwko Chile Leo Messi został zawieszony przez FIFA na cztery mecze z powodu niecenzuralnych słów wypowiedzianych pod adresem sędziego liniowego. Co ciekawe gwiazdor FC Barcelona nie zamierza tłumaczyć się ze swojego zachowania i nie odwoła się od tej dyskwalifikacji!

Choć Argentyna wygrała swój mecz el. MŚ 2018 z Chile, to Leo Messi miał przez całe spotkanie mnóstwo pretensji do sędziów liniowych. W trakcie meczu oraz po jego zakończeniu obrażał arbitra, a pech chciał, że ten zapisał to w protokole. Sprawą zajęła się FIFA i zdecydowała o zawieszeniu kapitana "Albicelestes" na cztery mecze w narodowych barwach. Zarówno dla piłkarza jak i jego drużyny narodowej kara jest bardzo surowa, bo oznacza, że najbliższy mecz w reprezentacji zawodnik Barcelony rozegra dopiero jesienią!

Ostatnio pojawiła się jednak szansa na złagodzenie tej decyzji i skrócenie dyskwalifikacji. Sytuacja taka miałaby miejsce tylko wtedy, jeśli Messi we własnej osobie zjawiłby się w siedzibie FIFA w Zurychu i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Okazuje się jednak, że ten wcale nie zamierza się tłumaczyć!

- Leo stwierdził, że nie zamierza lecieć do Szwajcarii i przepraszać za swoje zachowanie. Dodał, że jeśli FIFA zmniejszy mu karę to dobrze, a jeśli nie to trudno - powiedział szef Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej Claudio Tapia w rozmowie z hiszpańską rozgłośnią radiową "Cope". Jeśli więc zawieszenie Messiego nie zostanie skrócone, ten w kadrze wystąpi dopiero w ostatnim meczu eliminacji do MŚ 2018 przeciwko Ekwadorowi. Mając jednak na uwadze to, jak Argentyna radzi sobie bez swojego kapitana, to starcie to może być już tylko spotkaniem o "pietruszkę". Niewykluczone bowiem, że "Albicelestes" w ogóle nie zakwalifikują się na mundial w Rosji.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: