SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Leo Messi zawieszony! Surowa decyzja FIFA

Leo Messi zawieszony! Surowa decyzja FIFA

28.03.2017, godz. 17:24
Leo Messi nie przestaje zaskakwiać! Balejaż, broda, a teraz...[ZDJĘCIA]
foto: EAST NEWS

Leo Messi nie zagra w czterech kolejnych meczach reprezentacji Argentyny. FIFA uznała pomocnika Barcelony winnym zarzucanych mu czynów i postanowiła ukarać 29-latka. To oznacza, że nie zobaczymy go we wtorkowym meczu eliminacyjnym pomiędzy Boliwią, a Argentyną. Dodatkowo piłkarz będzie musiał zapłacić 10 tysięcy franków szwajcarskich.

Wszystko przez zachowanie Argentyńczyka, który w poprzednim meczu eliminacji do mistrzostw świata 2018 w Rosji dał się ponieść emocjom i skierował w stronę sędziego asystenta obraźliwe słowa. Reprezentacja Argentyny pokonała Chile 1:0, ale od tej pory będzie musiała sobie radzić bez swojego lidera, bo Komitet Dyscyplinarny FIFA uznał, że Messi przesadził i postanowił zawiesić Argentyńczyka na cztery mecze.  Do końca rozgrywek eliminacyjnych pozostało tylko pięć spotkań, więc piłkarz Barcelony wróci dopiero na ostatnie spotkanie „Albicelestes”.

W Ameryce Południowej sprawa awansu na mundial wciąż jest otwarta. Na czele znajduje się Brazylia, a za jej plecami toczy się bój o miejsca gwarantujące udział w mistrzostwach. Pomiędzy sześcioma zainteresowanymi zespołami jest zaledwie kilka punktów różnicy i jeszcze wszystko może się zdarzyć. Utrata Messiego w dłuższej perspektywie może mieć dla Argentyny niebagatelne znaczenia w kontekście walki o jak najwyższe miejsce w tabeli.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: