SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Lewandowski, Piszczek i Glik nie zagrają ze Słowenią. Dostali wolne od Nawałki

Lewandowski, Piszczek i Glik nie zagrają ze Słowenią. Dostali wolne od Nawałki

13.11.2016, godz. 08:26
Kamil Glik, reprezentacja
Kamil Glik i Andre Schurrle podczas meczu Niemcy - Polska 0-0 na Euro 2016 foto: Super Express

Polska bez Roberta Lewandowskiego, Kamila Glika oraz Łukasza Piszczka. W okrojonym składzie przystąpią biało-czerwoni do poniedziałkowego starcia towarzyskiego ze Słowenią. Decyzję o wyjeździe asów reprezentacji podjął selekcjoner Adam Nawałka.

Trener podjął decyzję o zwolnieniu graczy po analizie raportów medycznych, a także po rozmowach z samymi zainteresowanymi. Chodziło głównie o zapewnienie graczom możliwości odpoczynku po wyczerpującej jesieni klubowo-reprezentacyjnej. Glik oraz Lewandowski zagrali bowiem we wszystkich spotkaniach eliminacyjnych, a Łukasz Piszczek opuścił tylko jedno z nich. Na dodatek cała trójka jest ekstremalnie eksploatowana w klubach. Sam tylko Lewy - właściwie nie poddawany rotacji przez Carlo Ancelottiego - ma już w swoich nogach w tym sezonie ponad 1800 minut spędzonych na murawie.

W poniedziałkowym spotkaniu szanse dostaną więc inni. Zamiast Lewandowskiego, Nawałka zapewne da kolejną szansę Łukaszowi Teodorczykowi, a w obronie swoje minuty otrzyma chociażby Thiago Cionek.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: