SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Łukasz Fabiański: Musimy wykorzystać nasz potencjał na maksa!

Łukasz Fabiański: Musimy wykorzystać nasz potencjał na maksa!

13.11.2016, godz. 10:33
Łukasz Fabiański
Łukasz Fabiański foto: EAST NEWS

Łukasz Fabiański (31 l.) w meczu z Rumunią w Bukareszcie (3:0) po raz pierwszy w el. do MŚ 2018 zaliczył czyste konto. Pomogli mu w tym koledzy z obrony, którzy świetnie rozbijali akcje gospodarzy.

- Nie można się na nic nastawiać. Ani na nawałnicę rywali, ani na to, że nie będzie nic do roboty. Miałem kilka okazji do interwencji i cieszę się, że nawet w tak małym stopniu mogłem pomóc drużynie. To zero z tyłu naprawdę cieszy, bo to zawsze jest wyznacznik tego, że drużyna była bardzo skoncentrowana. Czyste konto było naszym celem. Przy okazji stworzyliśmy sobie kilka fajnych sytuacji, z których trzy wykorzystaliśmy. Zaskoczyliśmy przeciwnika tym, że dość wysoko rozpoczynaliśmy pressing – mówi Fabiański, który jest zwraca uwagę na dobry, efektowny styl gry reprezentacji Polski.

- Jakość naszej gry była na naprawdę wysokim poziomie, co pokazuje, jaki potencjał drzemie w tej drużynie. Wierzę w to, że będzie na maksa wykorzystywany. I przebrniemy przez te eliminacje. Wiadomo, że nasza pozycja w grupie jest bardzo fajna. Trzeba brać garściami to, co nam los przyniesie. Pchać ten wózek do przodu i liczyć na to, że doprowadzi nas do do sukcesu w postaci awansu – podkreśla Fabiański.

Bramkarz walijskiego Swansea kilka razy słyszał wybuchy petard w polu karnym. - Te race nie oddziaływały na mnie w jakiś negatywny sposób. Analizując przeciwnika i to, jaka panuje tam atmosfera, mieliśmy świadomość, że coś takiego może mieć miejsce. Natomiast zawodnik będąc na boisku musi zachować pełną koncentrację – zaznacza.

autor: Przemysław Ofiara (Bukareszt) zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: