SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 MŚ 2018 mają oficjalną maskotkę. Oto wilczek Zabawiaka [ZDJĘCIA]

MŚ 2018 mają oficjalną maskotkę. Oto wilczek Zabawiaka [ZDJĘCIA]

22.10.2016, godz. 09:27
Zabawiaka
foto: Twitter

Choć do rozpoczęcia piłkarskich MŚ 2018 pozostały jeszcze prawie dwa lata, to organizatorzy chcą już teraz mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. W piątek kibice wybrali maskotkę rosyjskiego mundialu. Największą liczbę głosów zgromadził na swoim koncie wilk Zabawiaka. Sprawia wrażenie sympatycznego, zobaczcie sami!

Wilka Zabawiaka został wybrany na maskotkę MŚ 2018 z przygniatającą przewagą głosów. Na tę opcję zagłosowało aż 53% fanów. Dla porównania drugie miejsce przypadło tygrysowi z 27%, a trzecie zajął kot z 20% wszystkich głosów. Z wyboru zadowolenia nie ukrywał rosyjski Minister Sportu. - Jestem pewny, że Zabawiaka będzie wywierał duży i dobry wpływ na wszystkich kibiców, którzy przyjadą do nas na Puchar Konfederacji za rok i mistrzostwa świata za dwa lata - stwierdził z uśmiechem na ustach Witalij Mutko.

Oficjalna strona FIFA podała już nawet biografię przesympatycznego wilczka. Możemy w niej przeczytać, że Zawadiaka to dusza towarzystwa i chętnie nawiązuje nowe znajomości, a od zawsze marzył o karierze piłkarskiej. Na boisku zawsze gra fair-play, szanuje wszystkich przeciwników i podziwia piłkarzy mających ponadprzeciętne umiejętności. Uwielbia także pozować do zdjęć w specjalnych okularach przeciwsłonecznych, które na boisku pozwalają mu lepiej trafiać do celu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: