SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 MŚ 2018. Kazachstan - Polska: Nastrzelajcie Kazachom w Astanie!

MŚ 2018. Kazachstan - Polska: Nastrzelajcie Kazachom w Astanie!

03.09.2016, godz. 10:04
Nastrzelajcie Kazachom
foto: Super Express

W niedzielę o 18.00 reprezentacja Polski zaczyna eliminacje do mistrzostw świata w Rosji 2018 wyjazdowym meczem z Kazachstanem. Forma naszych napastników sprawia, że jest nadzieja na efektowne zwycięstwo i strzelenie rywalom kilku goli.

17 - tyle bramek zdobyli łącznie już na starcie tego sezonu Lewandowski, Milik, Teodorczyk i Wilczek. Magazynki są więc naładowane, a forma rywali kiepska, na co wskazuje wynik ich ostatniego test meczu - 0:2 z Kirgistanem. Pewnym utrudnieniem może być nieobecność Kamila Grosickiego, który w ostatniej chwili wypadł ze składu i nie poleciał z kadrą do Kazachstanu. Oficjalnym powodem jest lekka kontuzja, choć ostatnie transferowe zamieszanie wokół "Grosika" też mogło przyczynić się do tego, iż Kamila w tym meczu zabraknie. Pod jego nieobecność szansę może dostać Bartosz Kapustka, który już raz bardzo udanie zastąpił Grosickiego - w meczu z Irlandią Północną (1:0) w trakcie finałów Euro 2016.

Pewnym utrudnieniem dla Biało-Czerwonych może być fakt, że mecz zostanie rozegrany na sztucznej murawie, do której nasi gracze nie są przyzwyczajeni, ale różnica umiejętności powinna zrobić swoje. Gracze Kazachstanu grają wyłącznie w swojej lidze, a w ich szeregach nie ma ani jednego zawodnika, którego nazwisko mówiłoby cokolwiek kibicowi spoza tego kraju.

Źródło: Agencja TVN/x-news
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: