SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Peszko przed meczem Polska - Dania: Rywale będą czuli do nas respekt

Peszko przed meczem Polska - Dania: Rywale będą czuli do nas respekt

05.10.2016, godz. 15:29
Sławomir Peszko, Euro 2016, reprezentacja Polski
foto: EAST NEWS

Sławomir Peszko odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas środowej konferencji prasowej przed spotkaniem Polska - Dania. Mecz już w sobotę o godz. 20:45. Skrzydłowy zaznaczył, że biało-czerwoni wreszcie są szanowani i to nasi rywale powinni się bać, przyjeżdżając do Warszawy.

Źródło: Super Express TV

Sławomir Peszko na wstępie podkreślił, że pierwszy mecz eliminacji MŚ 2018 zremisowany z Kazachstanem 2:2 był zwykłym wypadkiem przy pracy. Podopieczni Adama Nawałki spodziewali się trzech punktów już po przerwie, ale gospodarze odrobili straty. To będzie nauczką na przyszłość dla Polaków - nigdy nie wolno lekceważyć rywali. Jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał, że nasza kadra będzie mogła sobie pozwolić na takie zachowania. Wreszcie mamy jakościowy zespół, który budzi postrach wśród rywali. Na to zwracał uwagę Peszko.

- Nie jest łatwo być faworytem, ale - patrząc na skład i kluby, w których gramy - jesteśmy i nimi będziemy. Trzeba wierzyć, że dobrze rozpoczniemy eliminacje u siebie, nie możemy już tracić punktów. Presja nas nie sparaliżuje. Na EURO była większa i daliśmy sobie radę. Zespoły przyjeżdżające do Warszawy będą czuły repsekt do biało-czerwonych - mówił Peszko.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: