SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Piłkarze Arabii Saudyjskiej olali minutę ciszy. Federacja się tłumaczy

Piłkarze Arabii Saudyjskiej olali minutę ciszy. Federacja się tłumaczy

09.06.2017, godz. 08:42
Australia - Arabia Saudyjska, el. MŚ 2018
Piłkarze z Arabii Saudyjskiej odmówili uczczenia pamięci ofiar zamachów w Anglii foto: YouTube

Do oburzającej sytuacji doszło w Australii podczas meczu eliminacji MŚ 2018 pomiędzy reprezentacją "Kangurów" a drużyną Arabii Saudyjskiej. Przed spotkaniem odbyła się minuta ciszy, poświęcona pamięci ofiar zamachów w Londynie i Manchesterze, ale udział w niej wzięli tylko gospodarze. Goście ją całkowicie zlekceważyli! Media natychmiast rozdmuchały to wydarzenie, a federacja musiała się tłumaczyć.

Niedawne krwawe zamachy w Manchesterze i Londynie wstrząsnęły całym światem. Ludzie z praktycznie każdego zakątka globu byli zszokowani tymi dramatycznymi wydarzeniami i próbowali w jakiś sposób wspierać tych, którzy ucierpieli w tych aktach terrorystycznych. Wiele meczów piłkarskich rozpoczynało się minutami ciszy, a nie inaczej miało to wyglądać podczas starcia Australii z Arabią Saudyjską w eliminacjach do mistrzostw świata 2018 w Rosji.

Przebieg tej doniosłej chwili zakłócili jednak piłkarze gości. Gdy drużyna "Kangurów" ustawiła się na środku boiska w celu uczczenia pamięci ofiar zamachów, zawodnicy Arabii odmówili! I jak gdyby nigdy nic rozgrzewali się dalej na własnej połowie boiska i przygotowywali się do meczu.

Jak łatwo się domyślić kibice byli oburzeni takim zachowaniem zespołu z Półwyspu Arabskiego. Tuż po zakończeniu minuty ciszy fani zgromadzeni na stadionie w Adelaide ich wygwizdali, a później ostrych słów nie szczędzili także internauci, którzy w tysiącach komentarzy oskarżali piłkarzy Arabii o profanację i oburzający brak szacunku dla ofiar ataków terrorystycznych.

Jak z zachowania swoich piłkarzy tłumaczyła się federacji Arabii Saudyjskiej? - Nasi zawodnicy nie chcieli lekceważyć pamięci ofiar ani okazywać braku szacunku ich rodzinom, przyjaciołom oraz żadnej osobie dotkniętej tym okrucieństwem. Arabska Federacja Piłkarska potępia wszystkie akty terroryzmu i ekstremizmu oraz składa najgłębsze kondolencje rodzinom wszystkich ofiar, rządowi i ludności Zjednoczonego Królestwa - czytamy w oświadczeniu, które w marny sposób próbuje naprawić wpadkę piłkarzy.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: