SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna mundial 2018 Polska - Armenia. Adam Nawałka: Jest pomysł na zastąpienie Milika i Piszczka

Polska - Armenia. Adam Nawałka: Jest pomysł na zastąpienie Milika i Piszczka

10.10.2016, godz. 15:49
Adam Nawałka
Adam Nawałka foto: Super Express

We wtorkowy wieczór reprezentacja Polski rozegra kolejny mecz w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018. Przeciwnikiem podopiecznych Adama Nawałki na PGE Narodowym będzie Armenia, która w sobotę uległa Rumunii aż 0:5. Biało-czerwoni będą musieli sobie poradzić bez kontuzjowanych Michała Pazdana, Łukasza Piszczka i Arkadiusza Milika, lecz selekcjoner zapewnia, że wie, jak ich zastąpić.

Reprezentacja Polski w minioną sobotę wygrała na PGE Narodowym 3:2 z Danią w 2. kolejce eliminacji MŚ 2018. We wtorek Adam Nawałka z Armenią będzie musiał radzić sobie bez trójki kontuzjowanych: Michała Pazdana, który nie zagrał już w sobotę i z powodzeniem zastąpił go Thiago Cionek oraz Łukasza Piszczka i Arkadiusza Milika. - To dla nas trudna sytuacja. Doskonale spisywał się w fazie ofensywnej i defensywnej. Świetnie współpracował z Robertem i z pewnością wiele czasu nam zajmie, by osiągnąć podobną jakość bez Arka. Tak jak powiedziałem, mamy też przygotowany inny system gry. Mamy pomysł na zastąpienie wszystkich nieobecnych - powiedział selekcjoner.

Który z powołanych napastników mógłby zastąpić snajpera Napoli w wyjściowym składzie? Łukasz Teodorczyk, który strzela gola za golem w barwach Anderlechtu, czy Kamil Wilczek z Broendby? - To zawodnicy o różnej charakterystyce. Każdy ma swoje atuty i dlatego są powołani na zgrupowanie. Wierzę, że potwierdzą dobrą dyspozycję, którą prezentują w klubach. Chcemy oprzeć naszą drużynę na zawodnikach o różnych umiejętnościach. Chcemy mieć alternatywne rozwiązania i dlatego powołujemy graczy o różnych atutach - dodał Nawałka.

Mecz Polska - Armenia odbędzie się we wtorek 11 października o godzinie 20:45. Sport.se.pl przeprowadzi relację LIVE ONLINE z tego spotkania.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: