SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Reprezentacja Rosji na dopingu? W przeddzień mundialu skandal wisi w powietrzu

Reprezentacja Rosji na dopingu? W przeddzień mundialu skandal wisi w powietrzu

25.06.2017, godz. 10:50
Aleksandr Kokorin, Rosja
Aleksandr Kokorin, Rosja foto: CYFRASPORT

"The Guardian" i "The Sun" alarmują, że reprezentacja Rosji w piłce nożnej mogła stosować doping! Zarzuty dotyczą okresu, w którym odbywał się mundial w Brazylii. Istnieje prawdopodbieństwo, że wszyscy piłkarze (w liczbie 23) zażywali niedozwolone substancje. W Brazylii Rosja zremisowała z Koreą Południową i Algierią oraz przegrała z Belgią, kończąc występy na fazie grupowej.

To ciąg dalszy dopingowego skandalu, który rozpętał prawdziwą burzę w świecie sportu. Istnieje przekonanie, że za zgodą władz rosyjscy sportowcy stosowali doping. W większości przypadków chodzi o Rosjan uprawiających sporty indywidualne. Jednak na liście 1000 sportowców podejrzanych o stosowanie dopingu znajduje się też 34 piłkarzy. Niewykluczone, że to nazwiska, które brały udział w mistrzostwach świata 2014 w Brazylii.

W przeddzień mundialu 2018, który ma odbyć się w Rosji, takie fakty byłyby bardzo niewygodne zarówno dla rosyjskich władz, jak i dla FIFA. Piłkarska organizacja jeszcze zachowuje się powściągliwie i odmawia jednoznacznego komentarza. Ewentualne potwierdzenie zarzutów zmuszałoby FIFA to nałożenia sankcji na rosyjską federację piłkarską. Jedną z nich mogłoby być wykluczenie z udziału w następnym mundialu. Problem w tym, że ten ma odbyć się w Rosji, a nie do pomyślenia jest, by zabrakło na nim gospodarzy.

W sobotę reprezentacja Rosji pożegnała się z Pucharem Konfederacji. Wygrała tylko jeden mecz w grupie i odpadła z turnieju.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: