SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Robert Lewandowski nie do zatrzymania! To najczęściej faulowany gracz eliminacji

Robert Lewandowski nie do zatrzymania! To najczęściej faulowany gracz eliminacji

28.03.2017, godz. 13:21
Robert Lewandowski, faul
Robert Lewandowski faulowany podczas meczu Czarnogóra - Polska 1-2 foto:

W trwających eliminacjach do mistrzostw świata 2018 w Rosji reprezentacja Polski jest liderem grupy "E". Nie byłoby jednak tak dobrego miejsca, gdyby nie Robert Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych ciągnie swoją drużynę w każdym meczu, a rywale nie potrafią sobie z nim poradzić. "Lewy" jest bowiem najczęściej faulowanym graczem kwalifikacji, ale to mu nie przeszkadza w hurtowym strzelaniu goli, bo więcej ma tylko jeden piłkarz - Cristiano Ronaldo.

Eliminacje do mundialu w Rosji idą podopiecznym Adama Nawałki fantastycznie. Po pięciu kolejkach mają oni na koncie trzynaście punktów na piętnaście możliwych i aż o sześć "oczek" wyprzedzają drugą w tabeli grupy "E" Czarnogórę. Awans na mistrzostwa jest więc coraz bliżej, ale taka sytuacja z pewnością nie byłaby możliwa, gdyby nie kapitan reprezentacji Robert Lewandowski.

Snajper Bayernu Monachium jest w tych rozgrywkach po prostu nie do zatrzymania. Chętnie bierze na siebie grę, kiedy kolegom nie idzie i praktycznie w każdym meczu ciągnie drużynę prowadząc ją do kolejnych zwycięstw. A rywale zupełnie nie wiedzą jak sobie z nim poradzić, co zresztą potwierdzają statystyki. UEFA podliczyła, że w całych eliminacjach nasz kapitan był nieprzepisowo zatrzymywany aż dwadzieścia dwa razy (średnio co 21 minut)! To oznacza, że jest on najczęściej faulowanym piłkarzem rozgrywek.

Tyle samo przewinień popełniono na pomocniku reprezentacji Azerbejdżanu Dimitriju Nazarowie. Dla porównania po ostrych wejściach w Cristiano Ronaldo czy Garetha Bale'a sędziowie przerywali grę odpowiednio jedenaście i trzynaście razy. Jakby tego było mało Lewandowski strzelił aż trzy gole ze stałych fragmentów podyktowanych za faule na nim samym. Były to dwa rzuty karne - z Kazachstanem i Rumunią - oraz jeden rzut wolny w ostatnim spotkaniu z Czarnogórą.

Sam "Lewy" nic sobie jednak nie robi ze ścisłego krycia i ostrej gry rywali. Mimo tak wielu popełnionych na nim przewinień jest wiceliderem klasyfikacji strzelców eliminacji w z dorobkiem ośmiu trafień. Więcej - dziewięć - ma tylko Cristiano Ronaldo. To pokazuje, że kapitan biało-czerwonych jest nie do zatrzymania. Nawet w nieprzepisowy sposób.

Najczęściej faulowani Polacy w el. MŚ 2018*:

Zawodnik Faulowany Faulowany co
Robert Lewandowski 22 21 minut
Piotr Zieliński 12 37 minut
Łukasz Piszczek 9 40 minut
Kamil Glik 8 56 minut
Grzegorz Krychowiak 7 51 minut
Jakub Błaszczykowski 7 64 minuty

* - według statystyk UEFA

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: