SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Robert Lewandowski zwolnił selekcjonera Armenii. Warużan Sukiasjan ma dość

Robert Lewandowski zwolnił selekcjonera Armenii. Warużan Sukiasjan ma dość

14.10.2016, godz. 16:01
Robert Lewandowski, Polska - Armenia, el. MŚ 2018
foto: EAST NEWS

Po końcowym gwizdku spotkania Polska - Armenia kibice biało-czerwonych na Stadionie Narodowym odetchnęli z ulgą. W ostatniej akcji meczu Robert Lewandowski uratował trzy punkty w starciu ze znacznie niżej notowanym przeciwnikiem. Ormianie, choć walczyli dzielnie, ze stolicy wylecieli bez punktów. Bardzo zasmucony tym faktem był selekcjoner Warużan Sukiasjan, który zrezygnował z prowadzenia zespołu.

Warużan Sukiasjan nie spodziewał się, że jego podopieczni aż tak źle zaczną eliminacji do mistrzostw świata 2018. Po trzech spotkaniach Ormianie nie mają na koncie choćby punktu i zamykają tabelę grupy E z bilansem bramek 1:8. We wtorek byli bliscy odwrócenia złej karty. Na PGE Narodowym w Warszawie do ostatniej akcji spotkania remisowali z faworyzowaną Polską 1:1. Wtedy jednak po dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego z rzutu wolnego piłkę do siatki przyjezdnych skierował Robert Lewandowski i marzenia o punkcie walecznych gości odpłynęły.

W piątek Sukiasjan postanowił zakończyć swoją misję i zdecydował się odejść z funkcji selekcjonera. Ormiańska federacja przyjęła dymisję i teraz szuka nowego kandydata. Sukiasjan pracował z kadrą od grudnia 2015 roku. To było jego drugie podejście do reprezentacji. Pierwsze zakończył w 2001 roku, a trwało niespełna dwanaście miesięcy.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: