SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Rosja obleje próbę generalną przed MŚ 2018? Minister zaniepokojony

Rosja obleje próbę generalną przed MŚ 2018? Minister zaniepokojony

12.04.2017, godz. 10:11
Witalij Mutko, Gianni Infantino
foto: Eastnews

Już w przyszłym roku Rosja zorganizuje mistrzostwa świata. Tradycyjnie na około trzysta sześćdziesiąt pięć dni przed startem mundialu, FIFA zafunduje przedsmak imprezy. Puchar Konfederacji będzie próbą generalną. Wygląda jednak na to, że test zostanie przez Rosjan oblany, co niepokoi tamtejszego ministra sportu.

Puchar Konfederacji 2017 rozpocznie się 17 czerwca w Petersburgu. Ostatnie spotkanie przewidziane jest także w tym mieście 2 lipca. W turnieju udział weźmie osiem drużyn. Bezpośrednie przetarcie przed MŚ 2018 będą mieli: Rosjanie (gospodarz), Niemcy (mistrzowie świata z 2014 roku), Australia (zwycięzca Pucharu Azji 2015), Chile (mistrz Ameryki Południowej), Meksyk (zwycięzca barażu między najlepszymi z Złotym Pucharze CONCACAF 2013 i 2015), Portugalia (mistrz Europy), Nowa Zelandia (mistrz Oceanii) i Kamerun (mistrz Afryki).

Zapowiadają się więc wielkie piłkarskie emocje. Mocna obsada nie przyciąga jednak rosyjskich kibiców na stadiony, co mocno niepokoi Witalija Mutkę - wicepremiera i ministra sportu. - Jesteśmy zaniepokojeni wynikami sprzedaży. Spodziewaliśmy się, że do tej pory sprzedamy siedemset tysięcy biletów. 19 kwietnia uruchomimy w całym kraju punkty, w których będzie można nabyć wejściówki i mamy nadzieję, że sytuacja się poprawi - powiedział cytowany przez R-Sport.

Wcześniej rozlosowano już turniejowe grupy. Do grupy A trafili: Rosja, Portugalia, Meksyk i Nowa Zelandia. W grupie B zmagania toczyć będą: Niemcy, Chile, Australia i Kamerun. Puchar Konfederacji 2017 rozegrany zostanie w czterech miastach: Kazaniu, Moskwie, Soczi i Petersburgu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: