SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Rosjanie jeszcze nie zbudowali stadionu, a już płonął. Problemy przed MŚ 2018 [WIDEO]

Rosjanie jeszcze nie zbudowali stadionu, a już płonął. Problemy przed MŚ 2018 [WIDEO]

14.06.2017, godz. 18:09
Pożar Wołgograd Areny
Wołgograd Arena będzie jednym ze stadionów, które ugoszczą piłkarzy podczas MŚ 2018. 14 czerwca na budowanym obiekcie wybuchł pożar foto: YouTube

Rosjanie mają niemałe problemy przed MŚ 2018. Nie dość, że na rok przed mundialem gotowe są tylko cztery z dwunastu stadionów, to na placach budowy też nie dzieje się zbyt ciekawie. W środę wybuchł pożar na przygotowywanym obiekcie w Wołgogradzie. Na szczęście ogień zdołano szybko opanować i zdarzenie nie powinno mieć wpływu na harmonogram prac.

W środę miasto pogrążyło się w ciemnym dymie. Jego kłęby widoczne były z każdej części Wołgogradu. Wszystko przez pożar, jaki wybuchł na budowanym w tym rosyjskim mieście stadionie. Obiekt ma być jedną z aren zmagań MŚ 2018. Wciąż jednak nie jest gotowy i jeśli zdarzy się więcej podobnych incydentów, to z realizacją prac na czas może być spory problem. Media w Rosji podały, że przyczyną pożaru było zajęcie się pianki izolacyjnej. Sytuacja została szybko opanowana i na szczęście nikt nie ucierpiał.

Za wszystko odpowiedzialni są najprawdopodobniej pracownicy. Podczas spawania jeden z nich naruszył przepisy i iskry sprawiły, że zajęła się wyżej wymieniona pianka. Wykonawca zapewnił, że Wołgograd Arena zostanie oddana na czas. To bardzo ważna deklaracja, ponieważ Rosjanie mają spory problem. Na rok przed turniejem gotowe są zaledwie cztery z dwunastu obiektów. Stadion w Wołgogradzie ma gościć cztery spotkania fazy grupowej przyszłorocznego mundialu. Na jego trybunach znajdzie się maksymalnie czterdzieści pięć tysięcy widzów.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: