SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Rumunia - Polska: Latający Piszczek i Błaszczykowski niczym siatkarze! Kto wygrał? [WIDEO]

Rumunia - Polska: Latający Piszczek i Błaszczykowski niczym siatkarze! Kto wygrał? [WIDEO]

09.11.2016, godz. 11:14
Jakub Błaszczykowski, reprezentacja Polski
foto: YouTube

Za nami drugi dzień zgrupowania reprezentacji Polski przed meczem eliminacji mistrzostw świata 2018 z Rumunią. We wtorek nie zabrakło zajęć na siłowni, a swoisty pojedynek urządzili sobie Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski, którzy rywalizowali w... skoku wzwyż! I trzeba przyznać, tak wysokich lotów mogliby im pozazdrościć nawet siatkarze.

Piłkarze na zgrupowanie w Warszawie zjeżdżali się w poniedziałek, dlatego dopiero wtorek był dniem, kiedy odbyły się pierwsze zajęcia. Poza ćwiczeniami na boisku nie zabrakło oczywiście tych na siłowni. Jedni, jak Igor Lewczuk czy Tomasz Jodłowiec, pracowali nad mięśniami ramion czy klatki piersiowej, a inni urządzili sobie specyficzny konkurs.

Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek postanowili zmierzyć się w skoku wzwyż. Konkretnie mierzono wysokość ich wyskoku z miejsca za pomocą specjalnej maty kontaktowej, a ich popisy momentami przypominały wręcz te z parkietów siatkarskich. Ostatecznie rywalizację wygrał zawodnik VfL Wolfsburg, ale "Piszczu" nie mógł dopuścić do siebie myśli o porażce - Ja ważę 81 kg, a on 71 - tłumaczył się ze śmiechem obrońca Borussii Dortmund.

Więcej scen ze zgrupowania reprezentacji znajdziecie w poniższym wideo "Łączy nas piłka" ("skoczny pojedynek" Błaszczykowskiego i Piszczka od 0:38).

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: