SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Sam Allardyce na wylocie z reprezentacji Anglii. Chciał pieniędzy za omijanie przepisów!

Sam Allardyce na wylocie z reprezentacji Anglii. Chciał pieniędzy za omijanie przepisów!

28.09.2016, godz. 08:12
Sam Allardyce
foto: EAST NEWS

Sam Allardyce wpadł po uszy! Nie tak dawno został mianowany nowym trenerem reprezentacji Anglii, ale przez swoją głupotę szybko może pożegnać się z robotą! Dał się podejść dziennikarzom, którzy pod przykrywką badają sprawę korupcji w futbolu. Nieświadomy Allardyce wyśpiewał im, jak omijać przepisy i robić wielką kasę.

Sam Allardyce przejął funkcję selekcjonera reprezentacji Anglii po tym, jak na Euro 2016 zespół prowadzony przez Roya Hodgsona kompletnie zawiódł. "Big Sam" miał przywrócić blask "Synom Albionu" i powalczyć o najwyższe cele na mistrzostwach świata w 2018 roku. Prawdopodobnie jednak nie będzie mu to dane. Dziennikarze "The Telegraph" postanowili przyłapać Allardyce'a na niegodnym zachowaniu i podszywając się pod biznesmenów zaproponowali selekcjonerowi 400 tysięcy funtów w zamian za informację jak obejść zasady dotyczące transferów.

Na swoje nieszczęście szkoleniowiec przystał na tę propozycję i ochoczo opowiadał o tym jak ominąć zasady dotyczące "Third Party Player Ownership" (TPPO). To prawo (całościowe lub częściowe) do zawodnika przez osobę trzecią. W przypadku transferu osoba taka uprawniona jest do otrzymania udziału z transakcji. Angielska federacja zabroniła tej praktyki już osiem lat temu. Jeśli wierzyć Allardyce'owi, to wcale nie oznacza, że proceder wygasł. Przyznał bowiem, że w 2014 roku miał swój udział w transferze Ennera Valencii do West Ham United za 12 milionów euro. No cóż, wygląda na to, że selekcjoner zostanie zwolniony, a jego kontrakt opiewający na 3 miliony funtów zostanie rozwiązany. Tylko czy dla takich "groszy" warto było ryzykować, panie Samie?

Źródło: Press Focus/x-news
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: