SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Zawieszony Messi nie mógł pomóc kolegom. Argentyna przegrała i nie pojedzie na mundial?!

Zawieszony Messi nie mógł pomóc kolegom. Argentyna przegrała i nie pojedzie na mundial?!

29.03.2017, godz. 07:23
Lionel Messi
Lionel Messi foto: EAST NEWS

Lionel Messi został zawieszony przez FIFA za obrażanie sędziego na cztery mecze! Nie mógł więc zagrać w meczu Boliwia - Argentyna, który zakończył się sensacyjnie, bo zwycięstwem gospodarzy 2:0. Jeśli odwołanie w sprawie Messiego nie przyniesie skutków, ekipa Albicelestes może nie awansować na mistrzostwa świata!

Gdy Leo Messi nie gra w eliminacjach MŚ 2018, procent wygranych meczów Argentyny spada aż o 69 procent! Bez lidera ta drużyna po prostu nie umie grać. Na dodatek, z Boliwią, w podstawowej jedenastce, zabrakło takich gwiazd jak Paulo Dybala czy Sergio Aguero. Efekt? Kolejna wpadka! Ekipa Albicelestes łatwo przegrała 0:2 i ucieka jej mundial w Rosji.

Argentyna jest w swojej grupie eliminacyjnej dopiero na 5. miejscu, z 22 punktami na koncie. Jeśli szybko nie weźmie się w garść i nie zacznie seryjnie wygrywać, drużyny jak Ekwador i Peru mogą ją wyprzedzić. Messi musi wrócić, ale ma jeszcze trzy mecze zawieszenia. Czy federacja skutecznie odwoła się od decyzji FIFA? Od tego zależą losy Argentyny!

Eliminacje MŚ 2018:

Boliwia - Argentyna 2:0 (1:0)
Bramki: Juan Arce 31, Marcelo Moreno

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: