SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Zbigniew Boniek: 13 punktów? Fajnie, ale z nimi do Rosji nie dojedziemy

Zbigniew Boniek: 13 punktów? Fajnie, ale z nimi do Rosji nie dojedziemy

27.03.2017, godz. 08:45
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek foto: EAST NEWS

Choć Polska pokonała Czarnogórę 2:1 i jest już bardzo blisko awansu na mistrzostwa świata w Rosji, to zarówno piłkarze, jak i prezes PZPN - Zbigniew Boniek, zachowują spokój. Wiedzą, że jeszcze za wcześnie na szaloną radość, bo choć przewaga nad rywalami w grupie jest duża, to jeszcze niewystarczająca.

Polska jest liderem grupy E eliminacji MŚ 2018. Po pięciu rozegranych meczach ma 13 punktów na koncie. To aż o sześć więcej niż druga Czarnogóra, czy trzecia Dania. Wydaje się, że biało-czerwoni mają więc spory zapas, ale do końca daleka droga. Przed nimi cała runda rewanżowa. Do zdobycia jest jest jeszcze dużo punktów.

Dopóki nie mamy matematycznego, pewnego awansu, nikt z reprezentacji, ani z federacji, nie będzie zbyt wcześnie świętował. - Z 13 punktami do Rosji nie dojedziemy, gramy dalej z pokorą i przekonaniem, że można grać dużo lepiej - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek, jednocześnie doceniając walkę i charakter naszego zespołu.

Choć rzeczywiście przed Polakami jeszcze kilka ważnych spotkań, to kibice nie mają powodów do zmartwień. Jesteśmy najlepszą drużyną w grupie, co potwierdzają nawet sami rywale. Musiałaby się zdarzyć katastrofa, żeby kadra Adama Nawałki nie wywalczyła awansu na mundial w Rosji!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: