SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna Oscar Tabarez może UMRZEĆ! Śmiertelna choroba trenera Urugwaju

Oscar Tabarez może UMRZEĆ! Śmiertelna choroba trenera Urugwaju

14.07.2016, godz. 17:35
Śmiertelna choroba Oscara Tabareza
Śmiertelna choroba Oscara Tabareza foto: EAST NEWS

Najnowsze doniesienia odnośnie tematu zdrowia słynnego szkoleniowca są przerażające. Oscar Tabarez poważnie choruje, a według najnowszych informacji grozi mu paraliż. Jednak najgorszy scenariusz zakłada, że szkoleniowiec Urugwaju może nawet umrzeć!

Oscar Tabarez choruje na zespół Guillaina-Barrégo, który prowadzi do paraliżu, a w najgorszym wypadku do śmierci. Jest to niezwykle niebezpieczne schorzenie, którego jednym ze skutków jest znaczne osłabienie mięśni. 69-latek w trakcie niedawno zakończonego Copa America prowadził reprezentację Urugwaju poruszając się na specjalnym wózku. Jednak dopiero teraz zdecydowano się na ujawnienie tej przykrej informacji. Swojego byłego trenera wsparł również w krótkim oświadczeniu klub z San Siro. - Tabarez prowadził AC Milan przez kilka miesięcy, ale nadal pamiętamy o jego profesjonalizmie oraz kompetencjach. W oczekiwaniu na dalsze informacje na temat choroby życzymy mu wszystkiego najlepszego - napisano.

Największe sukcesy odnosił z reprezentacją Urugwaju, która podczas mistrzostw świata w 2010 roku zajęła 4. miejsce, a dwanaście miesięcy później święciła triumf w Copa Amercia.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: