SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Oto najgorsza interwencja w historii futbolu? To był bramkarz, pijak czy klaun? [WIDEO]

Oto najgorsza interwencja w historii futbolu? To był bramkarz, pijak czy klaun? [WIDEO]

24.09.2016, godz. 11:52
piłka nożna, polonijny sport, noga, piłka
piłka nożna, polonijny sport, noga, piłka foto: Dreamstime

To być może najgorsza interwencja bramkarska w historii futbolu. Koszmar godny Janusza Jojki, Michała Kokoszanka, Mariusza Pawełka czy Sebastiana Przyrowskiego podniesiony do potęgi entej. Golkiper juniorskiej reprezentacji Korei Północnej dokonał wręcz niemożliwego. Zobaczcie sami, trzymając kciuki, że wyczynu chłopaka nie zobaczy nigdy nerwowy Kim Dzong Un.

Jang Paek Ho. To nazwisko chłopaka, głównego bohatera filmu. Bramkarz reprezentacji Korei Północnej do lat 16. Miejsce? Azjatycki championat kontynentalny. Faza grupowa. Starcie z Uzbekistanem. Stawka? Awans z grupy i możliwość gry w ćwierćfinale. I wreszcie sama sytuacja. Wykop golkipera Uzbeków. Ryzykowne wyjście bramkarza Koreańczyków. Idiotyczne, na granicy szaleństwa. Później dramatyczny powrót. Wreszcie piękna wywrotka i zarycie zębami w ziemię. Zobaczcie sami, czegoś takiego w historii futbolu jeszcze nie było. Co on, pijany był?

Pozostaje mieć tylko nadzieje, że spotkania nie oglądał Kim Dzong Un. I że nikt życzliwy nie postanowi dyktatorowi donieść, co wyczyniał na murawie jego bramkarz. Bo wówczas zamiast bogatej kariery, państwo może mu zafundować kilkuletni pobyt w miejscu odosobnienia.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: