SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Piękna Deyna skończyła 18 lat. To wielki talent wenezuelskiej piłki [ZDJĘCIA]

Piękna Deyna skończyła 18 lat. To wielki talent wenezuelskiej piłki [ZDJĘCIA]

19.04.2017, godz. 13:14
Deyna Castellanos
foto:

Deyna Castellanos nie jest co prawda spokrewniona z legendarnym piłkarzem Legii Warszawa i reprezentacji Polski Kazimierzem Deyną, ale takie imię zobowiązuje. Wenezuelka, która we wtorek skończyła osiemnaście lat, jest w swoim kraju uznawana za wielki piłkarski talent i potwierdza to w kolejnych meczach. A przy tym to naprawdę urodziwa dziewczyna! Zobaczcie sami.

Nie jest to rodzina słynnego reprezentanta Polski tragicznie zmarłego w 1989 roku. Deyna to nawet nie jej nazwisko, a tylko imię. Ale ono zdecydowanie zobowiązuje. Młodziutka Wenezuelka we wtorek skończyła osiemnaście lat i coraz śmielej wkracza w świat seniorskiej piłki nożnej.

I ma wszelkie predyspozycje, by go zawojować. Deyna Castellanos to bowiem zawodniczka uznawana za największą futbolową nadzieję swojego kraju. Występuje na środku ataku i trzeba przyznać, że jest bardzo skuteczna. Wielki talent potwierdza na kolejnych turniejach, na których seryjnie strzela bramki. Jest nie tylko członkinią dorosłej reprezentacji Wenezueli, ale świetnie prezentuje się w drużynach młodzieżowych. W 2014 roku na mistrzostwach świata kobiet do lat 17 zdobyła najwięcej goli ze wszystkich piłkarek, a jej zespół zakończył rozgrywki na czwartym miejscu. Podobnie wyróżnienie spotkało ją podczas rozgrywanych w tym samym roku młodzieżowych igrzysk olimpijskich, gdzie też triumfowała w klasyfikacji najskuteczniejszych.

Na co dzień gra w amerykańskim zespole Santa Clarita Blue Heat, gdzie zaczyna robić prawdziwą furorę. Ale duże umiejętności piłkarskie to nie wszystko. Poza boiskiem Deyna to zwyczajna, uśmiechnięta i urodziwa dziewczyna, co zresztą możecie zobaczyć w naszej galerii. A poniżej próbka jej możliwości z futbolówką przy nodze. Jest co oglądać!

Aprovechando el Spring break para descansar y recargar baterías en las mejores playas del mundo, las de Venezuela

Post udostępniony przez Deyna Castellanos (@deynacastellanos) 19 Mar, 2017 o 4:43 PDT

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: