SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Piękny gest Boatenga. Zagra w koszulce piłkarza, który doznał trwałych uszkodzeń mózgu

Piękny gest Boatenga. Zagra w koszulce piłkarza, który doznał trwałych uszkodzeń mózgu

25.07.2017, godz. 20:28
Kevin-Prince Boateng z koszulką Abdelhaka Nouriego
Kevin-Prince Boateng z koszulką Abdelhaka Nouriego foto: Twitter

Kevin-Prince Boateng to nie tylko dobry piłkarz, ale też człowiek o wielkim sercu. W piękny sposób chce oddać hołd Abdelhakowi Nouriemu z Ajaksu Amsterdam, który doznał trwałych uszkodzeń mózgu i w wieku 20 lat musi zapomnieć o karierze piłkarza. Boateng ogłosił, że pod klubową koszulką UD Las Palmas na każdym meczu będzie nosił trykot Nouriego.

Abdelhaka Nouriego spotkała wielka tragedia. Ma dopiero 20 lat. Miał przed sobą wielką przyszłość w barwach Ajaksu Amsterdam i reprezentacji Holandii. Niestety, towarzyski mecz z Werderem Brema był jego ostatnim występem w karierze. Nagle upadł na murawę. Po interwencji lekarzy i badaniach w szpitalu okazało się, że doszło do zaburzenia rytmu serca. Piłkarz doznał też trwałych uszkodzeń mózgu. - Szansa na przywrócenie kluczowych funkcji mózgu jest zerowa" - informował klub z Amsterdamu.

Zobacz: Dramat Abdelhaka Nouriego. Piłkarz Ajaksu ma trwałe uszkodzenia mózgu

Nie wiadomo, w jakim stanie będzie dalej żyć Nouri. Niestety, na pewno nie ma szans na powrót do sportu. Ta smutna wiadomość chwyciła za serce cały świat, w tym Kevine'a-Prince'a Boatenga, który zdecydował się na piękny gest. Swoją decyzję ogłosił na Twitterze: "Zdecydowałem, że będę nosił tę koszulkę w każdym spotkaniu pod trykotem meczowym. Modlę się za ciebie" - napisał piłkarz.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: