SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Piękny gest gwiazd Serie A. Rozdali bezdomnym ciepłe koce i jedzenie [ZDJĘCIA]

Piękny gest gwiazd Serie A. Rozdali bezdomnym ciepłe koce i jedzenie [ZDJĘCIA]

16.01.2017, godz. 11:31
Paulo Dybala i Juan Iturbe pomogli bezdomnym
foto: Twitter

Paulo Dybala i Juan Iturbe na codzień reprezentują barwy dwóch odwiecznych rywali - Juventusu Turyn i Torino - ale w piątkowy wieczór zapomnieli o klubowych podziałach. Obaj ruszyli na ulice swojego miasta, by rozdać bezdomnym koce, jedzenie i ciepłą herbatę. - To może służyć za przykład dla tych, którzy śledzą nasze poczynania - przyznał Dybala.

Cała akcja zaczęła się od jednego z włoskich biznesmenów. Luca La Mesa, bo o nim mowa, zakupił w Ikei 50 koców, by rozdać je bezdomnym. "Jest bardzo zimno, pomożecie nam?" - napisał na jednym z portali społecznościowych. Nie musiał długo czekać na odpowiedź. Po jego wpisie wśród Włochów pojawiło się mnóstwo chętnych do pomocy osób, które wręczały bezdomnym najbardziej potrzebne do przetrwania w mroźnych warunkach rzeczy. Niedługo później sklep Ikea postanowił udostępnić tysiące koców za darmo, a do akcji włączyły się też postaci znane szerszej publiczności.

Jak Paulo Dybala i Juan Iturbe, piłkarze odpowiednio Juventusu i Torino. Zapomnieli o podziałach klubowych i razem ruszyli na ulice Turynu, by rozdawać osobom potrzebującym koce, jedzenie i ciepłą herbatę. Początkowo chcieli to zrobić anonimowo, ale lokalne media szybko odkryły, że zawodnicy udzielają się charytatywnie. Choć początkowo Dybala protestował przeciwko obecności kamer, to te ostatecznie i tak towarzyszyły piłkarzom biorącym udział w akcji.

- To może służyć jako przykład dla dzieci i dla wielu ludzi, które śledzą nasze poczynania. Tyle razy przechodzimy na ulicy obok tych osób i nawet się nie zatrzymujemy - powiedział napastnik Juventusu. Piękny gest! I jak widać w obliczu prawdziwego ludzkiego dramatu nawet najgorsze klubowe podziały przestają mieć jakiekolwiek znaczenie.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: