SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna AC Milan made in China. Silvio Berlusconi oddał klub w ręce Azjaty

AC Milan made in China. Silvio Berlusconi oddał klub w ręce Azjaty

06.08.2016, godz. 12:31
Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi foto: AP

Pewna era dobiegła końca. Po trzydziestu latach sprawowania rządów w AC Milan Silvio Berlusconi postanowił sprzedać klub. Za olbrzymie pieniądze akcje "Rossonerich" kupił inwestor z Chin. Chce on odbudować potęgę mediolańczyków, którzy jeszcze kilka lat temu walczyli o największe cele w Europie.

O transakcji poinformował włoski holding Fininvest. Jego właścicielem jest Silvio Berlusconi. Były premier Włoch stał się właścicielem AC Milan w 1986 roku. Od tego czasu "Rossoneri" osiem razy wygrywali rozgrywki Serie A, a także pięciokrotnie okazywała się najlepsza w Europie, zdobywając Ligę Mistrzów. W ostatnim czasie mediolańczycy nie potrafili nawiązać do tych sukcesów. Milanu brakowało w rozgrywkach klubowych na Starym Kontynencie. Sezon 2015/16 drużyna zakończyła na siódmym miejscu w lidze.

O możliwej sprzedaży klubu Azjatom mówiło się od dłuższego czasu. Ostatnio jednak rozmowy znacznie przyspieszyły i teraz zostały sfinalizowane. Berlusconi sprzedał chińskiemu inwestorowi Hanowi Li 99,93 procent swoich aktywów. Ich wartość wstępna umowa określiła na 740 milionów euro.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: