SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna piłka nożna Andrzej Duda wylądował na stadionie LZS Piotrówka. "Nie widział tak zaj*** murawy!"

Andrzej Duda wylądował na stadionie LZS Piotrówka. "Nie widział tak zaj*** murawy!"

30.09.2016, godz. 21:50
Andrzej Duda
foto: Andrzej Lange/Super Express

Takie historie nie zdarzają się często! Prezydent RP Andrzej Duda postanowił odwiedzić miejscowość Piotrówka na Opolszczyźnie. Głowa narodu musiała jednak zmagać się z problemem logistycznym - jego helikopter nie miał gdzie wylądować. Ostatecznie lądowiskiem stało się boisko miejscowego LZS-u. Prezes klubu nie mógł wyjść z zachwytu po spotkaniu z prezydentem.

O całej sprawie opowiedział Ireneusz Strychacz. Na łamach "Sportu" prezes LZS Piotrówka odsłonił kulisy wizyty Andrzeja Dudy w Piotrówce. - Prezydent wylądował około południa na płycie naszego boiska i od razu zaznaczył, że tak "zaj***" murawy dawno nie widział. Potem udał się do budynku klubowego, gdzie odpoczywał w szatni i zapalił papierosa - obrazowo opowiedział dziennikarzom Strychacz. Prezes był wyraźnie podekscytowany wizytą tak znamienitego gościa.

- Wizytę zaplanowaliśmy trzy tygodnie temu w stolicy, a tydzień temu na stadionie odbyło się próbne lądowanie helikoptera. Z naturalnych względów wszystko musiało być utrzymywane w głębokiej tajemnicy. BOR pilnował dokłdnie i mieszkańcy ani moi zawodnicy nie mieli okazji przywitać się z prezydentem - dodał szef klubu z Piotrówki. Z wyników sportowych pan Strychacz może być mniej zadowolony niż z sukcesów organizacyjnych. W ostatniej kolejce LZS przegrał ze Swornicą Czarnowąsy na wyjeździe 1:2.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: