SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Andrzej Duda wylądował na stadionie LZS Piotrówka. "Nie widział tak zaj*** murawy!"

Andrzej Duda wylądował na stadionie LZS Piotrówka. "Nie widział tak zaj*** murawy!"

30.09.2016, godz. 21:50
Andrzej Duda
foto: Andrzej Lange/Super Express

Takie historie nie zdarzają się często! Prezydent RP Andrzej Duda postanowił odwiedzić miejscowość Piotrówka na Opolszczyźnie. Głowa narodu musiała jednak zmagać się z problemem logistycznym - jego helikopter nie miał gdzie wylądować. Ostatecznie lądowiskiem stało się boisko miejscowego LZS-u. Prezes klubu nie mógł wyjść z zachwytu po spotkaniu z prezydentem.

O całej sprawie opowiedział Ireneusz Strychacz. Na łamach "Sportu" prezes LZS Piotrówka odsłonił kulisy wizyty Andrzeja Dudy w Piotrówce. - Prezydent wylądował około południa na płycie naszego boiska i od razu zaznaczył, że tak "zaj***" murawy dawno nie widział. Potem udał się do budynku klubowego, gdzie odpoczywał w szatni i zapalił papierosa - obrazowo opowiedział dziennikarzom Strychacz. Prezes był wyraźnie podekscytowany wizytą tak znamienitego gościa.

- Wizytę zaplanowaliśmy trzy tygodnie temu w stolicy, a tydzień temu na stadionie odbyło się próbne lądowanie helikoptera. Z naturalnych względów wszystko musiało być utrzymywane w głębokiej tajemnicy. BOR pilnował dokłdnie i mieszkańcy ani moi zawodnicy nie mieli okazji przywitać się z prezydentem - dodał szef klubu z Piotrówki. Z wyników sportowych pan Strychacz może być mniej zadowolony niż z sukcesów organizacyjnych. W ostatniej kolejce LZS przegrał ze Swornicą Czarnowąsy na wyjeździe 1:2.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: