SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Atak terrorystyczny w Stambule! Rośnie liczba ofiar eksplozji pod stadionem Besiktasu [WIDEO]

Atak terrorystyczny w Stambule! Rośnie liczba ofiar eksplozji pod stadionem Besiktasu [WIDEO]

11.12.2016, godz. 15:16
Atak terrorystyczny pod stadionem Besiktasu
Atak terrorystyczny pod stadionem Besiktasu foto: EAST NEWS

Terroryści znów zaatakowali w Turcji. Tym razem zdetonowali bomby pod stadionem Besiktasu Stambuł, na którym rozgrywano mecz ligowy. Celem ataku mieli być przede wszystkim policjanci. Na dwóch mrożących krew w żyłach nagraniach widać i słychać eksplozje. Z każdą godziną rośnie liczba ofiar.

Po sobotnim meczu Besiktas - Bursaspor w Stambule terroryści zaatakowali pod stadionem. Doszło do dwóch eksplozji. Obie spowodowały samochody pułapki, które zdaniem tureckich służb miały przede wszystkim zranić policjantów. Ładunki zostały zdetonowane w pobliżu policyjnego autobusu, który wyjeżdżał spod stadionu Besiktasu. Funkcjonariusze kończyli służbę po rozegranym spotkaniu, które oglądało aż 30 tys. widzów!

Niestety liczba ofiar tych dwóch wybuchów wciąż rośnie. W niedzielę rano informowano, że nie żyje 38 osób, a aż 155 jest rannych. Najwięcej poszkodowanych jest wśród policjantów, którzy ustalili, że skala zamachu miała być jeszcze większa. Na szczęście służby odnalazły trzeci ładunek i bezpiecznie go zdetonowały. Żadna grupa terrorystyczna nie przyznała się jeszcze do ataku.

Jak dużo strachu i zamieszania spowodowały wybuchy widać chociażby na dwóch filmach poniżej. Jeden jest z pomeczowego studia, w którym klubowa telewizja Besiktasu przeprowadzała analizę meczu. Na drugim widać grupkę młodych ludzi. Relaksują się przy muzyce, do czasu wybuchu.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: