SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Brawo Claudio Bravo! Reprezentacja Chile w finale Pucharu Konfederacji

Brawo Claudio Bravo! Reprezentacja Chile w finale Pucharu Konfederacji

28.06.2017, godz. 22:50
Claudio Bravo
Claudio Bravo foto: Eastnews

Potrzeba było rzutów karnych, by wyłonić pierwszego finalistę Pucharu Konfederacji 2017. Po zaciętym boju Portugalczyków z Chilijczykami ostatecznie to ci drudzy awansowali do niedzielnego finału. Po 120 minutach gry na tablicy wciąż widniał bezbramkowy remis. Gole zobaczyliśmy dopiero w serii jedenastek, ale te strzelali tylko Chilijczycy. Wszystkie trzy uderzenia Portugalczyków obronił Claudio Bravo i to jego drużyna zagra o złoto.

Bezbramkowa pierwsza połowa rozpoczęła się obiecująco. W pierwszych minutach obie ekipy stworzyły sobie po klarownej sytuacji bramkowej. Najpierw Eduardo Vargas przegrał pojedynek sam na sam z Rui Patricio, a po chwili wyśmienite podanie Cristiano Ronaldo zmarnował Andre Silva. W kolejnych minutach pod obiema bramkami działo się już znacznie mniej, choć trzeba przyznać, że lepiej w ofensywie wyglądała reprezentacja Portugalii. Żaden z ataków napędzanych przez CR7, czy Bernardo Silvę nie zakończył się jednak golem i do przerwy było 0:0.

Bramki nie padły także w drugiej części meczu. Znów nieco lepiej prezentowali się piłkarze Fernando Santosa, ale w stuprocentowych okazjach był remis. Na groźne uderzenie z powietrza Eduardo Vargasa odpowiedział bombą Cristiano Ronaldo. W obu przypadkach świetnie spisali się bramkarze. Po upływie regulaminowych 90 minut sędzia zarządził dogrywkę.

W niej bliski strzelenia decydującego gola był Alexis Sanchez, ale reprezentant Chile uderzył głową obok słupka. Na minutę przed końcem strzał Arturo Vidala w nieprawdopodobny sposób obronił Rui Patricio, a dobitka wylądowała na poprzeczce. Nie wystarczyło 120 minuty gry. Potrzebne były rzuty karne.

Pewnie jedenastki wykonywali zawodnicy z Ameryki Południowej. Bez problemu trafili Arturo Vidal, Charles Aranguiz i Alexis Sanchez. Portugalczycy zaś nie wykorzystali ani jednego rzutu karnego. Ricardo Quaresma, Joao Moutinho i Nani nie pokonali Claudio Bravo, którego fenomenalne interwencje wprowadziły Chilijczyków do finału.

Portugalia - Chile 0:0 (0:0) k. 0:3

Żółte kartki: William Carvalho, Andre Silva, Jose Fonte, Bruno Alves, Cedric - Gonzalo Jara, Pablo Hernandez

Portugalia: Patricio - Cedric, Fonte, Alves, Eliseu - Silva B. (83. Quaresma), William, Gomes (116. Gelson), Silva Ad. - Silva An. (76. Nani), Ronaldo

Chile: Bravo - Isla (120. Fuenzalida), Jara, Medel, Beasejour - Aranguiz, Diaz, Vidal, Hernandez (112. Silva) - Vargas (86. Rodriguez), Sanchez

Rzuty karne: 0:1 Vidal, 0:1 Quaresma, 0:2 Aranguiz, 0:2 Moutinho, 0:3 Sanchez, 0:3 Nani

False 3269 False 1 2017-06-28 19:45:00 True 30
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora