Sport piłka nożna piłka nożna Gwiazdy były, ale zabrakło fajerwerków. Argentyna minimalnie lepsza od Brazylii

Gwiazdy były, ale zabrakło fajerwerków. Argentyna minimalnie lepsza od Brazylii

09.06.2017, godz. 14:17
Lionel Messi
Lionel Messi foto: EAST NEWS

W meczu towarzyskim Argentyna pokonała Brazylię 1:0. Choć na boisku aż roiło się od gwiazdorów, to żaden z nich nie zagrał na miarę swoich możliwości. To był typowy sparing, w którym nikt nie chciał odnieść kontuzji. To jednak nie udało się Gabrielowi Jesusowi. Młody snajper "Canarinhos" w doliczonym czasie gry został zniesiony na noszach. Nie wiadomo, jak długo odpocznie od futbolu.

Choć był to tylko mecz towarzyski, to i tak przyciągnął na stadion tłumy. W Melbourne to spotkanie obejrzało na żywo ponad 95 tysięcy kibiców! Trenerzy nie zawiedli i do boju posłali najlepszych piłkarzy. Tylko w Brazylii zabrakło takich gwiazd jak Neymar, Dani Alves czy też Marcelo. Za to w Argentynie grali znakomici atakujący. Trio Messi-Higuain-Dybala wystąpiło jednak w mocno wakacyjnej formie.

Sytuacji było jak na lekarstwo. W pierwszej połowie lepsi byli Albicelestes i dzięki temu wygrali. Tuż przed przerwą do pustej bramki trafił Gabriel Mercado. Canarinhos atakowali rywali przez całą drugą połowę, ale razili nieskutecznością, szczególnie w jednej sytuacji. Gabriel Jesus i Willian obaj strzelali w słupek. Aż trudno uwierzyć, że piłka nie wpadła do siatki.

Brazylia nie zdołała wyrównać i nie dość, że przegrała, to na dłuższy czas straciła także Jesusa, który odniósł kontuzję w samej końcówce. Zadowolony może być za to Jorge Sampaoli. Był to jego debiut w roli selekcjonera Argentyny.

Brazylia - Argentyna 0:1
Gabriel Mercado 45

Żółte kartki: Paulinho

Brazylia: Weverton – F. Luis, Gil, Silva, Fagner (73. Rafinha) – Fernandinho, Paulinho (82. Guliano) – Coutinho, Willian, Augusto (66. Costa), Jesus (90. Taison)

Argentyna: Romero – Otamendi, Maidana, Mercado – Banega (81. Lanzini), Biglia, Gomez (53. Tagliafico) – Di Maria, Dybala (70. G. Rodriguez), Messi – Higuain (46. Correa).

KONIEC MECZU! Po dość nudnym widowisku Argentyna skromnie pokonała Brazylię 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Mercado.

90' - Sędzia doliczył jeszcze trzy minuty.

88' - Wygląda na to, że Argentyna dowiezie to skromne zwycięstwo do końcowego gwizdka. Sampaoli zacznie przygodę z kadrą od zwycięstwa.

84' - Zapomnieliśmy, że na murawie pojawił się w drugiej połowie Costa. Dopiero po raz pierwszy się pokazał kibicom w ofensywnej akcji, lecz fatalnie dośrodkował. Od bramki wznowił grę Romero.

81' - Teraz brutalnie zaatakowany był Messi, za co kartkę obejrzał Rafinha.

79' - Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Paulinho.

76' - Wreszcie do głosu doszła Argentyna, bo w tej drugiej połowie po prostu nie istnieje. Postanowiła bronić jednobramkowe prowadzenie i na razie, choć z dużym szczęściem, jej to wychodzi.

73' - W Brazylii trzeba wyróżnić Williana - to on napędza większość akcji, a także posyła najgroźniejsze dośrodkowania w pole karne. Gabriel Jesus musi wykorzystać jedno z jego podań.

70' - Boisko opuszcza Dybala, który nie tak dawno grał w finale Ligi Mistrzów. Guido Rodriguez dostał teraz swoją szansę.

Tutaj wcześniejsza, niesamowicie pechowa akcja Canarinhos:

66' - Pierwsza zmiana w Brazylii. Douglas Costa pojawił się za Renato Augusto.

64' - CO ZA SYTUACJA! Najpierw Jesus nie trafił na pustą bramkę - uderzył w słupek, a później dobijał Willian - też trafił w obramowanie bramki! Wielkie szczęście miała Argentyna.

63' - Ciśnie Brazylia. Tym razem Jesus trafił w boczną siatkę. Jeszcze kilka prób i Canarinhos powinni odpowiednio nastawić celowniki.

61' - Znakomitą akcję Coutinho zakończył... Paulinho. Niepotrzebnie ustawił się na linii strzału sam zablokował uderzenie kolegi.

58' - Di Maria znów zawiódł. Jego strzał wylądował na trybunach.

55' - Wreszcie pokazał się Gabriel Jesus. Strzelił jednak zbyt lekko. Piłka trafiła do koszyczka Romero.

53' - Tym razem atakował ze skrzydła, ale nie doczekał się dobrego podania od Coutinho. A w Argentynie druga zmiana. Tagliafico zastąpił Gomesa.

50' - Willian nie zaskoczył Romero z rzutu wolnego. Trafił w mur.

Sampaoli dokonał zmiany. Correa wszedł za Higuaina.

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

Gol Mercado na 1:0.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W ostatniej akcji Argentyna szczęśliwie objęła prowadzenie. Czy Brazylia odrobi straty po przerwie? Wracamy za kwadrans.

Najpierw Otamendi trafił w słupek, ale piłka odbiła się tuż przed bramkę, gdzie czekał na nią Mercado. Bramkarza już dawno nie było na linii, więc obrońcy Argentyny nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do siatki!

45' - 1:0 ARGENTYNA! MERCADO!

43' - Messi stempluje każdą akcję Argentyny. Widać, że Sampaoli widzi go w roli "dziesiątki". To on ma decydować o wszystkim.

40' - Ciągnie grę Argentyny Messi. Teraz liczył na siebie, a nie na kolegów. Znów jednak nie wyszedł mu drybling.

38' - Messi dośrodkował z rzutu wolnego do Higuaina, ale ten podobnie jak Di Maria, nie potrafił dobrze się ustawić. Był na spalonym.

35' - Jednak spodziewaliśmy się więcej takich akcji. Na boisku aż roi się od gwiazd, które na razie grają bardzo oszczędnie.

Tutaj można obejrzeć tę sytuację:

Na razie najlepszą sytuację w meczu miał Coutinho. On jednak woli strzelać zza pola karnego. Gdy jest blisko bramki, nie potrafi zachować się jak typowy snajper.

29' - Znów w roli głównej Messi. W swoim stylu zmylił dwóch piłkarzy, znalazł sobie trochę miejsca i podał do Di Marii, lecz skrzydłowy nie przypilnował linii spalonego.

26' - Zaczyna się budzić Messi. Najpierw sam miał okazję do strzelenia gola, a później wypracował sytuację Di Marii. Jednak żadna z tych akcji nie mogła zaskoczyć obrony Canarinhos. Były rozgrywane zbyt wolno.

23' - To mogło być 1:0 dla Brazylii! Willian popędził skrzydłem, podał do niepilnowanego w polu karnym Coutinho, ale piłkarz Liverpoolu zbyt długo zabierał się z piłką i nie zdołał pokonać Romero!

21' - Przed chwilą Brazylijczycy chcieli skorzystać z błędu Otamendiego, który zbyt lekko podawał do swojego bramkarza, ale Romero w porę się zorientował i uprzedził rywali. Pierwszy był przy piłce.

19' - Sampaoli, jak to ma w zwyczaju, znakomicie rozpracował rywala. Na razie Brazylia nie wie, jak się przedrzeć na połowę Argentyny.

17' - Na razie nie może się pokazać Gabriel Jesus - gwiazdor Brazylii i Manchesteru City. Napastnik jest zupełnie odcięty od podań.

14' - Higuain znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale sędzia zatrzymał grę gwizdkiem. Uznał, że napastnik faulował Silvę, ale powtórki pokazały, że stoper Brazylii nabrał arbitra.

11' - Dalej atakuje Argentyna. Brazylia jeszcze w żaden sposób nie zagroziła rywalom.

9' - Chwilę później skrzydłowy był faulowany, ale nie potrzebuje zmiany. Już się podniósł i gra dalej.

7' - Ale to Argentyna miała pierwszą znakomitą szansę! Di Maria popędził na bramkę, huknął z lewej nogi, ale trafił w słupek!

5' - Spokojny początek meczu. Na razie w posiadaniu piłki są Brazylijczycy. Czyżby w debiucie na ławce trenerskiej Sampaoli postawił na grę z kontry? Zastosował nietypową formację 3-3-3-1.

1' - GRAMY!

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu towarzyskiego Brazylia - Argentyna! Początek spotkania już za pięć minut.
False 3242 True 1 2017-06-09 12:00:00 True 30