SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Brazylijski kibic zastrzelony tuż przed meczem

Brazylijski kibic zastrzelony tuż przed meczem

25.06.2017, godz. 12:17
Bramka, piłka nożna
Bramka, piłka nożna foto: internet

Do dramatycznego wydarzenia doszło w Brazylii, tuż przed derbowym meczem Goias - Vila Nova. Jeden z fanów gospodarzy został zastrzelony przez nieznanych sprawców. Kibica zamordowano w okolicach stadionu jego ukochanej drużyny.

W sobotę popołudniu na drugoligowych boiskach Brazylii miało dojść do derbowego pojedynku pomiędzy Goias i Vila Nova. Sportowe wydarzenie przyćmiła jednak zbrodnia, której dokonano przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Niedaleko stadionu gospodarzy, Dourada Stadium Serra, do jednego z motocyklistów podjechał samochód. Następnie z pojazdu oddano kilka strzałów, które zwaliły mężczyznę z motocyklu. Okazało się, że był nim kibic drużyny Goias, a jeden z pocisków trafił w jego szyję. Nie było szans na ratunek. Fan miesjcowych zginął na miejscu, a zabójcy uciekli z miejsca zdarzenia.

Okazało się, że zamordowany kibic był dobrze znany miejscowej policji. Podejrzewano go o 19 przestępstw, a wśród nich o nielegalne posiadanie broni i kradzieże. Ten trop może pomóc w wyjaśnianiu przyczyn tej tragedii.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: