SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Był wielką nadzieją Napoli, został zamordowany przez mafię za handel narkotykami

Był wielką nadzieją Napoli, został zamordowany przez mafię za handel narkotykami

28.01.2017, godz. 14:22
Kibice Napoli
Kibice Napoli foto: EAST NEWS

Jeszcze kilka lat temu Renato Di Giovanni uchodził za jeden z największych talentów włoskiego Napoli. Junior wiódł prym w ekipie z Neapolu w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Niestety, jego kariera straciła na tempie i w konsekwencji postanowił rzucić sport dla handlu narkotykami. To kosztowało go życie. W biały dzień został zamordowany przez mafię.

Renato Di Giovanni miał dwadzieścia jeden lat. W biały dzień został zastrzelony nieopodal kościoła Santa Maria di Montevergine. Do spacerującego 21-latka podjechał skuter, na którym siedzieli dwaj mężczyźni. Jeden z nich oddał strzały w kierunku byłego juniora Napoli. Napastnicy szybko oddalili się z miejsca zdarzenia, ale niemal na pewno są oni związani z mafią Camorra. Wszystko przez to, że Di Giovanni trudnił się ostatnio handlem narkotykowym. Na swoim koncie miał kilka wyroków sądowych.

Kilka lat temu był jednym z najlepiej zapowiadających się piłkarzy w młodzieżowych grupach Napoli. Wiódł prym w ekipie z Neapolu w juniorskiej Lidze Mistrzów w sezonie 2013/14. Niestety, później jego kariera mocno straciła na impecie i trzy lata temu jako osiemnastolatek trafił do czwartej ligi włoskiej. Ostatecznie postanowił zrezygnować z piłki na rzecz nielegalnego biznesu. To skończyło się dla niego tragicznie...

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: