SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Był zagorzałym kibicem, zginął podczas zamachu w Londynie. Klub upamiętni policjanta

Był zagorzałym kibicem, zginął podczas zamachu w Londynie. Klub upamiętni policjanta

24.03.2017, godz. 09:49
Krwawa strzelanina w Londynie
Krwawa strzelanina w Londynie foto: EAST NEWS

Wśród ofiar zamachu, przeprowadzonego w środę w Londynie jest Keith Palmer. Policjant, który próbował powstrzymać zamachowca przed wtargnięciem do budynku parlamentu prywatnie był zagorzałym kibicem trzecioligowego Charlton Athletic. Angielski klub postanowił uhonorować swojego zamordowanego fana.

Środowe wydarzenia wstrząsnęły nie tylko Londynem, ale całą Europą. Zamachowiec najpierw rozjeżdżał ludzi na Moście Westminsterskim, a później próbował przedostać się do parlamentu. Wśród śmiertelnych ofiar jest Keith Palmer, który od 25 lat służył w londyńskiej policji. To on starał się zatrzymać napastnika i swoją odwagę przypłacił życiem.

48-letni policjant prywatnie był wielkim fanem piłki nożnej. Od wielu lat regularnie przychodził na staidon Charlton Atheltic, gdzie kibicował swojej ukochanej drużynie. Posiadał karnet na cały sezon i był znaną postacią kibicowskiej społeczności klubu. Klub wydał oficjalny komunikat, który mówi o uczczeniu pamięci zamordowanego policjanta:

- W hołdzie dla niego w tym miejscu ułożyliśmy biało-czerwony szalik klubowy, który będzie tam do najbliższego meczu na naszym stadionie. W tym czasie klub przemyśli, w jaki sposób upamiętnić Keitha podczas spotkania ligowego – głosi oświadczenie klubu.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: