SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Carlos Tevez zarobi najwięcej na świecie! Bije na głowę roczną pensję Lewandowskiego

Carlos Tevez zarobi najwięcej na świecie! Bije na głowę roczną pensję Lewandowskiego

29.12.2016, godz. 18:35
Carlos Tevez
Carlos Tevez foto: EAST NEWS

Carlos Tevez podpisał kontrakt z chińskim Shanghai Shenua i stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie! Argentyńczyk zarobi w Azji niewyobrażalne pieniądze. Znacznie przebije nawet warunki nowej, lukratywnej umowy Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium.

Carlos Tevez już drugi raz w karierze opuści swój ukochany klub Boca Juniors Buenos Aires. Na początku swojej przygody z piłką robił to, aby stać się lepszym i rozpoznawalnym zawodnikiem na europejskich boiskach. Teraz robi to dla pokaźnej sportowej emerytury. Chińska liga nie należy do najmocniejszych na świecie, ale na pewno jest jedną z najbogatszych. Już wielu znanych piłkarzy zdecydowało się na transfer do Azji i z pewnością nie narzeka na stan konta bankowego.

Zobacz również: Wszystkie podwyżki Roberta Lewandowskiego [INFOGRAFIKA]

Carlos Tevez podpisał umowę z Shanghai Shenua, która sprawiła, że stał się najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie! Rocznie ma zarabiać nieco ponad 38 mln euro. To blisko dwukrotnie więcej niż Robert Lewandowski, który na mocy nowej umowy z Bayernem ma inkasować około 20 mln euro za sezon. 32-latek przebije także zarobki największych gwiazd. Nawet Cristiano Ronaldo, Leo Messi, Gareth Bale czy też Luis Suaraz nie mogą rywalizować z Tevezem.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: