SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Chińczycy chcą kupować europejskich sędziów! Azjatycka ofensywa trwa

Chińczycy chcą kupować europejskich sędziów! Azjatycka ofensywa trwa

02.01.2017, godz. 12:32
Mark Clattenburg poprowadzi finał Euro 2016 Portugalia - Francja
Mark Clattenburg poprowadzi finał Euro 2016 Portugalia - Francja foto: EAST NEWS

Chińczycy coraz mocniej inwestują w piłkę nożną. Kluby z Państwa Środka w ostatnim czasie zaczęły kusić coraz lepszych zawodników, występujących w Europie, wielkimi pieniędzmi i robią to skutecznie. Na tym jednak Azjaci nie zamierzają poprzestać. Mówi się, że w Chinach niedługo mogą wylądować... najlepsi sędziowie Starego Kontynentu.

Pieniądze, które Chińczycy przeznaczają na futbol są wręcz niewyobrażalne. Wystarczy przypomnieć przypadki Carlosa Teveza i Oscara. Pierwszy z nich będzie zarabiał najwięcej na świecie. Jego umowa zapewni mu przychody w wysokości czterdziestu milionów euro rocznie! Brazylijczyk z kolei został sprowadzony do Shangaj SIPG. Nowy klub zapłacił za piłkarza Chelsea aż siedemdziesiąt milionów euro. Liga z Państwa Środka nie zamierza poprzestać tylko na piłkarzach. Mówi się coraz głośniej, że władze ligi chcą podpisywać kontrakty z... najlepszymi sędziami!

Wśród potencjalnych nazwisk arbitrów najczęściej wymienia się Marka Clattenburga. Jeden z najlepszych rozjemców w Premier League prowadził między innymi ostatnie finały Ligi Mistrzów oraz mistrzostw Europy. Sam zainteresowany przyznał, że przenosiny do Azji są jedną z opcji na przyszłość. – Chińczycy z pewnością będą chcieli poprawiać swój futbol, wystarczy tylko spojrzeć na ich transfery. Mam kontrakty z Premier League i UEFA, ale muszę myśleć o przyszłości. Jak długo będę sędzią? Nie dostałem jeszcze żadnej propozycji, ale gdybym miał ofertę na stole, na pewno bym ją rozważył - powiedział w rozmowie z "The Associated Press". Mimo wszystko, ciężko nam uwierzyć, żeby Clattenburgowi w głównej mierze zależało na rozwoju piłki nożnej w Chinach...

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: